Zdążyli w ostatniej chwili

Zdążyli w ostatniej chwili

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z chorzowskiej „jedynki” uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejna taka sytuacja w ostatnich miesiącach.

W ubiegłą niedzielę mundurowi z komisariatu I w Chorzowie zostali skierowani na ul. Hajducką, celem udzielenia wsparcia policjantom z Rudy Śląskiej. Jak wynikało z relacji dyżurnego, w jednym z mieszkań miał przebywać młody mężczyzna, który może targnąć się na swoje życie. Po namierzeniu mieszkania funkcjonariusze próbowali dostać się do środka, jednak nikt nie otwierał drzwi. W pewnym momencie mundurowi usłyszeli ciche wołanie o pomoc, więc natychmiast siłą weszli do mieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń na podłodze zauważyli młodego mężczyznę, z którym kontakt był mocno utrudniony.

Niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Oczekując na przyjazd karetki, cały czas monitorowali czynności życiowe 23-latka. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji mundurowych, mężczyzna trafił pod właściwą opiekę. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

– Pamiętaj! Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do dowolnego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych, o ile powiesz, że to sprawa pilna, lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia – przypomina Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Pomoc jest bezpłatna, a do skorzystania z niej w takim przypadku nie jest wymagane ubezpieczenie. Informacje o tym, gdzie można znaleźć wsparcie dostępne są na stronie: POKONACKRYZYS.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa