Nowa nawierzchnia na ścieżkach spacerowych wokół alei Różanej

Nowa nawierzchnia ścieżek będzie bardziej funkcjonalna i ekologiczna.Fot.: Park Śląski

Dobiegła końca modernizacja ścieżek w centralnej części Parku Śląskiego. Rozebrana została nawierzchnia bitumiczna, zniknęły płyty chodnikowe i krawężniki na niewyremontowanych dotąd ścieżkach przylegających do alei Różanej. W ich miejscu powstała nowa, ekologiczna nawierzchnia mineralna.

W ramach remontu alejek przy Al. Różanej została wykonana nowa nawierzchnia na powierzchni ponad 2000 m2 oraz długości ponad 600 mb. Nawierzchnie mineralne są w pełni wodoprzepuszczalne, w związku z czym przynoszą wiele korzyści. W przypadku opadów deszczu odciążają kanalizację deszczową i nie powodują pojawiania się kałuż. Ponadto pozwalają na naturalne nawadnianie sąsiadujących z nawierzchnią roślin i ograniczają zasięg systemu odwodnieniowego. Innym plusem jest fakt, że nowa nawierzchnia jest nietoksyczna i bardzo trwała.

Prace były prowadzone w ramach projektu kompleksowej modernizacji ciągów komunikacyjnych na terenie na Parku Śląskiego. Przetarg wygrała firma AGC Bytom Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu. Zadanie wyceniono na nieco ponad 380 tys. zł. Środki na tę inwestycję pochodzą z projektu Jessica Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa