Reklama:


Kultura jest ważna. Rozmowy o sztuce w chorzowskim Muzeum

Kultura jest ważna. Rozmowy o sztuce w chorzowskim Muzeum

Muzeum w Chorzowie oraz Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Miasta Chorzów rozpoczęły nowy cykl spotkań zatytułowany „U przyjaciół Chłopca z łabędziem”. Za nami pierwsze dwie odsłony cyklu, w który gościli Krzysztof Knas i Sabina Waszut.

W spotkaniach biorą udział osoby wyróżnione statuetką „Chłopca z łabędziem”, prestiżową Nagrodą Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury, przyznawaną od 1996 roku. W październiku ubiegłego roku przyznano ją po raz 25. Podczas minionego ćwierćwiecza nagrodę nadano 99 podmiotom (osobom, zespołom, instytucjom) w dwóch kategoriach: za osiągnięcia twórcze oraz upowszechnianie kultury.

– Spróbujemy wspólnie spojrzeć na nasz lokalny świat w kulturowym i artystycznym horyzoncie. Chcemy, pamiętając o czasie minionym, pytać o współczesne oblicze naszego miasta. Zapytamy o kondycję jego mieszkańców i wyczekiwaną przyszłość w wymiarze kulturowym właśnie – zapowiada Muzeum w Chorzowie.

Poniżej udostępniamy nagrania z dwóch pierwszych spotkań, w których udział wzięli: Krzysztof Knas – redaktor naczelny miesięcznika „Chorzów Miasto Kultury”, laureat nagrody z 2016 roku i Sabina Waszut – pisarka, autorka kilku powieści, m.in: „Rozdroża”, „W obcym domu” i „Zielony Byfyj”, laureatka nagrody z 2020 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości