Służby wspierają osoby doświadczone kryzysem bezdomności

Mrozy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób. Policja, Straż Miejska i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Dzisiaj dzięki takim kontrolom uratowano dwóch mężczyzn.

Chorzowscy policjanci, jak co roku sprawdzają miejsca, w których często przebywają osoby samotne i doświadczające kryzysu bezdomności. Funkcjonariusze kontrolują dworce autobusowe i kolejowe, ogródki działkowe, parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje ze Strażą Miejską, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i organizacjami pozarządowymi. Tylko dzisiaj dzięki takim działaniom uratowali życie dwóm mężczyznom.

Pierwszego z nich napotkali w jednej z piwnic. Z uwagi na silne wychłodzenie 40-latek wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Podobna sytauacja miała miejsce w jednym z pustostanów, gdzie napotkany 51-letni meżczyna był tak wycieńczony, że miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. Na szczęście w obu przypadkach pomoc przyszła na czas i obaj mężczyźni trafili pod właściwą opiekę.

– Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie zdrowia lub życia. Przypominamy również o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kilka kliknięć pomoże wskazać miejsce przebywania osoby potrzebującej pomocy – apeluje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

O tym jak i gdzie w Chorzowie można pomóc osobom doświadczającym kryzysu bezdomności informowaliśmy tutaj. Wykaz jednostek świadczących pomoc na terenie całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa