Reklama:


Schronisko wprowadza nowe zasady adopcji

Schronisko wprowadza nowe zasady adopcji

Wstępne zgłoszenie na konkretnego psa, ankieta, rozmowa weryfikująca i spacery zapoznawcze. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie wprowadziło nowe zasady dotyczące adopcji psów.

Nowością w procesie adopcyjnym jest konieczność wcześniejszego zgłoszenia chęci przygarnięcia konkretnego czworonoga. Można tego dokonać osobiście, odwiedzając schronisko w godzinach otwarcia biura, bądź telefonicznie już w ostatnim dniu kwarantanny psa. Na jednego psa będą przyjmowane maksymalnie 3 zgłoszenia.

W kolejnym etapie wśród zapisanych osób przeprowadzona zostanie ankieta przedadopcyjna oraz rozmowa weryfikująca. Każda z 3 osób/rodzin będzie musiała zapoznać się z pieskiem i wykazać chęć odbycia minimum 1 spaceru. W przypadku większej ilości chętnych na 1 psa obowiązuje większa ilość spacerów zapoznawczych. Osoba koordynująca adopcję wybranego zwierzęcia wybiera najlepszych kandydatów na opiekunów. W przypadku kiedy ta osoba nie zgłosi się po psa w uzgodnionym terminie adopcji, zwierzę zostaje przekazane kolejnej osobie z listy zgłoszeniowej, o ile przeszła ona pozytywnie weryfikację.

– Cały proces pozwoli nam dokładniej przyjrzeć się przyszłej rodzinie adopcyjnej zwierzaka i z pełną wiedzą i świadomością wydać naszego podopiecznego do jak najlepszego domu – tłumaczy Schronisko dla Bezdomnych zwierząt w Chorzowie.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się ze Schroniskiem telefonicznie pod numerem 32 249 84 52 między 10:00 a 16:00 w tygodniu oraz między 10:00 a 14:00 w weekendy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości