K2 zdobyte zimą. Gorzkowska czeka na swoją szansę

K2 zdobyte zimą. Gorzkowska czeka na swoją szansę

W sobotę 16 stycznia grupa 10 Nepalczyków jako pierwsza w historii zdobyła K2 zimą, jednak Magdalena Gorzkowska kontynuuje wyprawę. Wciąż ma szansę zostać pierwszą kobietą, której uda się zimowe wejście na najwyższy szczyt Karakorum.

Dziś himalaistka ze śląska przekazała w swoich mediach społecznościowych kolejną wiadomość osobom, które śledzą postępy w jej wyprawie.

– Na K2 porywiste wiatry, w najbliższych dniach czekają nas wichury w Bazie o sile 80-100km/h. Musimy to przeczekać. Tak, wyprawy w Himalaje to więcej czekania niż akcji. Całą akcję przedszczytową mamy już za sobą. Teraz czekamy tylko i wyłącznie na okno pogodowe, czyli co najmniej 3 dni z rzędu, kiedy siła wiatru na szczycie będzie niska. Max 25km/h. Tutaj tylko i wyłącznie pogoda determinuje moje decyzje. Żadne inne negatywne i pozytywne wydarzenia nie mają wpływu na moją motywację i determinację. Wiem po co tu jestem i póki co cała moja akcja górska przebiegła zgodnie z planem i w zdrowiu. Jest to moja czwarta wyprawa na 8k i zdecydowanie czuje się najlepiej z wszystkich poprzednich. Warunki zimowe mi aż tak nie przeszkadzają, jestem na nie przygotowana i organizm już po prostu z czasem przyzwyczaił się do funkcjonowania w -25 stopniach – relacjonuje Magdalena Gorzkowska.

100% czystego szczęścia ?? Uwielbiam miejsce, w którym jestem teraz?️ Jestem bardzo wdzięczna za to co mnie spotyka i…

Opublikowany przez Magdalena Gorzkowska – Szczyt Twoich Możliwości Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa