Trwają poszukiwania pary, która dokonała rozboju. Rozpoznajesz sprawców?

Trwają poszukiwania pary, która dokonała rozboju. Rozpoznajesz sprawców?

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania kradzieży rozbójniczej, do której doszło w listopadzie minionego roku przy ul. Parkowej 20. Rozpoznajesz sprawców tego przestępstwa? Powiadom Policję.

Poniżej udostępniamy komunikat Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, który opisuje szczegóły zdarzenia.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania kradzieży mającej miejsce w Chorzowie przy ul. Parkowej 20, w dniu 12 listopada 2020 roku około godziny 07:00. Nieustaleni dotąd sprawcy usiłowali dokonać zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu marki VW Crafter wraz z paczkami, należącego do pracownika jednej z firm kurierskich. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użyli przemocy wobec osoby pokrzywdzonej.

Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy przedmiotowego przestępstwa poruszali się pojazdem dostawczym marki Ford Transit(blaszak), koloru białego. Pojazd posiada uszkodzenia tylnej części karoserii oraz boku pojazdu od strony kierowcy.

W toku wykonanych czynności mundurowi ustalili również wizerunki sprawców, są to mężczyzna i kobieta. Mężczyzna w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, wzrostu około 180 cm, krótko ścięte włosy koloru ciemnego oraz charakterystyczne zakola. Wymieniony w chwili zdarzenia ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, spodnie koloru ciemnego oraz buty koloru ciemnego.

Kobieta w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, włosy koloru czarnego, ubrana w kurtkę koloru granatowego, spodnie jeansowe koloru jasnego oraz buty koloru ciemnego wraz z białą podeszwą.

Wszelkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, telefonicznie dzwoniąc na nr: 32 771 52 80, 32 771 53 89, mailowo: kryminalny@chorzow.ka.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa