Reklama:


Wygrał walkę o zdrowie i marzenia. Artur Rutkowski wrócił na boisko

Wygrał walkę o zdrowie i marzenia. Artur Rutkowski wrócił na boisko

Po prawie dwuletniej przerwie Artur Rutkowski, młody zawodnik UKSu Ruch Chorzów, wrócił do grania w piłkę. Po przebyciu choroby – białaczki limfoblastycznej z zakończonym przeszczepem szpiku kostnego uzyskał zgody od wszystkich lekarzy do uprawiania sportu.

Młody zawodnik UKSu Ruch Chorzów przez kilka lat walczył z białaczką limfoblastyczną, przeszedł przeszczep szpiku kostnego. W procesie leczenia wspierali go rodzice, trenerzy, koledzy z drużyny, kibice i wiele innych osób związanych z naszym miastem i „Niebieską” społecznością.

Po uzyskaniu zgody lekarzy na powrót do sportu mógł wreszcie znów przywdziać koszulkę z „eRką” na piersi i wybiec na boisko. Artur wystąpił w sobotę w sparingu UKS-u z Wawelem Wirek, wygranym przez „Niebieskich” 2:1.

– Kibicom Ruchu, ośrodkowi Kibice Razem Ruch Chorzów, wszystkim ludziom dobrej woli i o wielkim Niebieskim Sercu oraz wszystkim wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Artura. To wielka chwila dla całego „Niebieskiego” środowiska – komentuje Ruch Chorzów, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

WIELKI POWRÓT ARTURA RUTKOWSKIEGO !!!! Wczoraj w Rudzie Śląskiej odbył się mecz sparingowy pomiędzy Wawlem Wirek a UKS…

Opublikowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Ruch" Chorzów Niedziela, 24 stycznia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości