Własny dział księgowy czy biuro rachunkowe

Własny dział księgowy czy biuro rachunkowe

Dlaczego Twoja firma powinna wybrać outsourcingowe usługi księgowe? Za tym rozwiązaniem kryje się kilka korzyści. Jeśli dopiero stawiasz kroki w biznesie, istnieje szansa, że — poza stosami wydatków — nie będziesz mieć zbyt wielu wymagań dotyczących księgowości lub jeszcze nie będziesz wiedzieć czego wymagać. Jednak wraz z rozwojem firmy i coraz większym obciążeniem dojdziesz do wniosku, czego potrzebujesz. Wtedy może być już za późno, jeśli będziesz mieć w firmie pełen etat dla księgowego. Podobnie jak większość właścicieli firm, prawdopodobnie spędzisz znacznie więcej czasu, niż chciałbyś, zarządzając finansami swojej firmy

Pełnoetatowy pracownik działu księgowego a biuro rachunkowe

Zatrudnianie pełnoetatowych pracowników księgowych lub budowanie działu księgowości dla Twojej firmy może szybko stać się bardzo kosztowne. Pracownicy mają wysoce wyspecjalizowane umiejętności, są odpowiedzialni za krytyczną część działalności, w wyniku czego mają wysokie widełki cenowe – będziesz im płacić spore wynagrodzenie.

Pomoc biura rachunkowego i współpraca z firmą zewnętrzną zamiast własnego działu księgowego

Niekiedy właściciele firm decydują się samodzielnie coś uzupełniać, zamiast zatrudniać pracowników wewnętrznych. Często w takich przypadkach zwracają się o pomoc do biura rachunkowego. Chociaż biuro rachunkowe to idealne rozwiązanie w przypadku pomocy z rozliczeniem podatków czy przeprowadzenia audytu, zazwyczaj nie przyjmują one takich jednorazowych zleceń. Zwykle nie są one skonfigurowane po to, aby poświęcić się jednorazowemu zleceniu, ale by skupiać się na ulepszaniu księgowości i świadczeniu usług księgowych dla swoich klientów, które pomogą rozwinąć ich firmę. Więc jeśli zdecydujesz się na jednorazową pomoc biura rachunkowego, nie zdziw się, że Twoja prośba zostanie odrzucona. Oferty outsourcingu księgowego nie są takie drogie. Biuro księgowe w Katowicach i innych większych miastach zaproponuje Ci ułamek ceny, którą miałbyś zapłacić swojemu pracownikowi wewnętrznemu. Niezależnie od tego, czy nazwiesz to outsourcingiem, zdalnym, internetowym czy wirtualnym prowadzeniem księgowości, warto rozważyć powody przejścia z księgowości wewnętrznej firmy do współpracy z firmą zewnętrzną.

Biuro rachunkowe — oszczędzaj czas i pieniądze

Jako właściciela firmy Twój czas jest cenny. Kiedy zastanawiasz się, ile możesz zarobić dla swojej firmy w godzinach, w których spędzasz na wyszczególnianiu wydatków, płaceniu rachunków i wysyłaniu faktur, pracujesz dość drogo. Zewnętrzny dostawca oszczędza Twój czas, pozwalając Ci skupić się na tym, co robisz najlepiej — prowadzeniu firmy.

Biuro rachunkowe, czyli w pełni oddany zespół za ułamek ceny wewnętrznej

Wybór zewnętrznego dostawcy usług księgowych jest bardziej opłacalny dla Twojej firmy niż zatrudnienie wewnętrznego pracownika. Podobnie jak w przypadku udziału czasu, który faktycznie generuje zwrot z inwestycji. Współpraca z zewnętrznym dostawcą usług księgowych zapewnia w pełni oddany zespół ekspertów za ułamek kosztów budowy własnego działu księgowego.

Dwie (lub więcej) głowy to lepsze niż jedna

Zatrudniając biuro rachunkowe — zewnętrznego dostawcę usług księgowych, będziesz mieć do dyspozycji cały zespół specjalistów do współpracy, udzielania porad i burzy mózgów w zakresie kreatywnych rozwiązań. Szukaj biura księgowego w swoim mieście. Jeśli prowadzisz biznes w Katowicach, znajdź biuro księgowe w Katowicach.

Zmniejsz ciężar zarządzania i szkolenia pracowników

W małych i średnich firmach odpowiedzialność za szkolenie i zarządzanie zatrudnionymi często spoczywa na właścicielu firmy. Szkolenie i dysponowanie pracownikami księgowości może być jednak wyzwaniem. Ciągłe zmiany przepisów, aktualizacje technologii i konkurencyjny rynek pracy (szczególnie w mieście, takim jak Katowice) utrudniają znajdowanie, szkolenia, nadzorowanie i zatrzymywanie odpowiednich ludzi. Na szczęście to już nie Twoje zmartwienie, skorzystaj z pomocy biura rachunkowego w Katowicach i ciesz się zaoszczędzonym czasem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości