Zestawienie kredytów konsolidacyjnych

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych

Jedna niska rata zamiast wielu różnych to duże udogodnienie, z którego warto skorzystać w przypadku, gdy pojawiają się problemy z terminowym spłacaniem zaciągniętych kredytów.
1. Kredyt konsolidacyjny przez internet
2. Zestawienie kredytów konsolidacyjnych
3. Wady i zalety kredytów

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu można obniżyć wysokość comiesięcznych rat, a także ułatwić sobie zarządzanie finansami. Łatwiej przecież jest pamiętać o zapłaceniu w terminie jednego przelewu niż kilku na różne kwoty.

Kredyt konsolidacyjny przez internet

Jeżeli chcesz połączyć dotychczasowe raty w jedną, już teraz sprawdź kredyt konsolidacyjny kalkulator na Direct.MONEY. Serwis zawiera aktualne oferty banków, które umożliwiają skonsolidowanie zobowiązań, a przy tym gwarantują przystępne warunki. Warto pamiętać, że źle wybrany kredyt konsolidacyjny może narazić klienta na wysokie koszty. Zanim więc podpiszesz umowę, zwróć uwagę między innymi na wysokość RRSO oraz prowizję. Rzeczywista roczna stopa procentowa powinna być jak najniższa, abyś nie musiał ponosić dużych dodatkowych kosztów. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego będzie dla klienta korzystne nawet przy wysokim oprocentowaniu. Przykładem może być chęć poprawienia zdolności kredytowej. Kilka rat, których łączna wysokość wynosi na przykład 500 złotych, obniża zdolność bardziej niż jedna rata w wysokości 200 złotych, która łączy w sobie inne zobowiązania.

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych

Nie każdy wie, w jaki sposób porównywać oferty kredytów, aby wybrać atrakcyjną ofertę. Co w takim przypadku zrobić, aby uniknąć podpisania niekorzystnej umowy? Wystarczy pamiętać o korzystaniu z kalkulatora. Co ważne dla osób, które nie znają się na kredytach, jest on prosty w obsłudze. Tak naprawdę wystarczy podać tylko dwie informacje, aby wyświetliła się oferta najlepszych kredytów. Jest to kwota, jaką chce się pożyczyć i okres spłaty. Przykładowo: jeżeli aktualnie spłacasz trzy raty po 200 złotych miesięcznie i łącznie zostało ci do spłacenia 3000 złotych, to po skonsolidowaniu ich w jedną możesz płacić na przykład 300 złotych miesięcznie. Wydłuży to okres spłaty, ale za to rata będzie niższa. Wśród banków, które oferują kredyty konsolidacyjne, znajdują się między innymi Santander Bank Polska, Citi Handlowy, PKO Bank Polski oraz BNP Paribas. Oferty nieustannie się zmieniają, więc sprawdzić najnowsze propozycje w kalkulatorze.

Wady i zalety kredytów

Zalety kredytu konsolidacyjnego są oczywiste: łatwiejsza spłata dzięki niższej racie i brak konieczności opłacania wielu rat. Do tego dochodzi poprawienie zdolności kredytowej poprzez jej zwiększenie. To natomiast może się przydać, jeżeli klient chce złożyć wniosek o kolejną ratę. Rozwiązanie to ma jednak jedną wadę, a mianowicie do dotychczas poniesionych kosztów związanych z odsetkami dojdą opłaty za kredyt konsolidacyjny. Oprócz odsetek, które będą naliczane każdego miesiąca, klient musi również zapłacić prowizję za udzielenie takiej pożyczki. Prowizja w przypadku kredytów konsolidacyjnych wynosi od kilku do kilkunastu procent. Na szczęście kalkulator pozwoli ci znaleźć atrakcyjną ofertę z prowizją niższa niż 10%. Sprawdzisz tu również, ile wynosi rata w zależności od tego, o jaką kwotę będziesz wnioskował. Na stronie z kalkulatorem kredytów zamieszczono również artykuły na temat finansów, z którymi warto się zapoznać przed podpisaniem umowy o kredyt. Pozwoli to lepiej zrozumieć różnice pomiędzy różnymi pożyczkami oraz ułatwi wybór idealnej oferty.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa