Modowe klasyki, czyli co powinno znaleźć się w każdej damskiej szafie

Modowe klasyki, czyli co powinno znaleźć się w każdej damskiej szafie

Biała, dobrze skrojona koszula Białe koszule są prawdziwym wybawienie na słynne „Nie mam się w co ubrać!”. Cała ich magia tkwi w prostocie, na której podstawie można stworzyć zjawiskowe stylizacje na praktycznie każdą okazję. Trudno odmówić im wielozadaniowości. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że taka koszula sprawdzi się w strojach biznesowych, w szczególności, jeżeli sięgniemy po

Biała, dobrze skrojona koszula

Białe koszule są prawdziwym wybawienie na słynne „Nie mam się w co ubrać!”. Cała ich magia tkwi w prostocie, na której podstawie można stworzyć zjawiskowe stylizacje na praktycznie każdą okazję. Trudno odmówić im wielozadaniowości. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że taka koszula sprawdzi się w strojach biznesowych, w szczególności, jeżeli sięgniemy po dobrze dopasowany i śnieżnobiały model oraz zestawimy go z ołówkową spódnicą. Nieco więcej nonszalancji można białej koszuli w jej codziennej odsłonie. Wówczas warto postawić na rozszerzone rękawy, oversize’owy krój lub kolorowe naszywki.

Mała czarna

Wypromowana przez samą Coco Chanel mała czarna bardzo szybko podbiła serca kobiet na całym świecie i nic dziwnego! Pod tą wydawałoby się jednoznaczną nazwą, kryje się naprawdę wiele odmiennych krojów, długości, materiałów czy wykończeń. Nie zmienia się jednak kolor – czarny, który pasuje nie tylko praktycznie każdej kobiecie, ale jest odpowiedni na wiele okazji. Dzięki swojej prostocie tego typu sukienka umożliwia dobranie damskich dodatków, które sprawią, że cała stylizacja będzie niepowtarzalna, a jednocześnie stylowa. Chcąc znaleźć najlepszą małą czarną, można zainspirować się takimi ikonami, jak Marilyn Monroe, Księżna Diana czy Audrey Hepburn.

Listonoszka w kolorze czarnym

Jednym z damskich dodatków, który sprawdzi się zawsze i wszędzie jest torebka listonoszka, a szczególnie taka w niezawodnym czarnym kolorze. Łączy ona ze sobą funkcjonalność, a także modny wygląd. Dzięki temu powstaje duet, który jest odpowiedzią na wszystkie modowe potrzeby. Najczęściej listonoszki można spotkać w małym rozmiarze i to właśnie one są najlepszym rozwiązaniem na co dzień. Pomimo swoich wymiarów, są w stanie pomieścić zaskakująco dużo niezbędnych rzeczy. Posiadają także długi pasek do przewieszenia przez ramię, więc łatwo jest mieć ją na oku nawet w najbardziej zatłoczonym miejscu.

Złote koła

Jeżeli jest mowa o damskich dodatkach, które wchodzą w kanon modowych klasyków, to nie można pominąć biżuterii. Co pół roku projektanci wymyślają coraz to nowsze kształty oraz zdobienia, jednak to złote kolczyki w formie koła są niezmiennym must-havem. Można znaleźć je w praktycznie każdym rozmiarze i w każdej grubości. Zaczynają się na cienkich kółeczkach, które otaczają płatek ucha, przez grubsze, minimalistyczne modele aż po bardzo duże koła sięgające niemal barków. Dzięki takiej różnorodności można bez problemu znaleźć coś dla siebie, a nawet zaopatrzyć się w kilka różnych par.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości