Nowy pomysł na Scenę pod Schodami

Nowy pomysł na Scenę pod Schodami

Dawniej Kultura i Dziekanat, a teraz Scena pod Schodami – przestrzeń w podpiwniczeniu Chorzowskiego Centrum Kultury przechodziła już wiele transformacji. Teraz ton temu miejscu zacznie nadawać młodzież.

– Po rozmowach z przedstawicielkami Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów zdecydowaliśmy o udostępnieniu tej przestrzeni na twórczą działalność młodych chorzowian. Wspólnymi siłami otwieramy to miejsce dla młodzieży – zapowiada Chorzowskie Centrum Kultury.

O tym w jaki sposób zafunkcjonuje teraz „Scena pod Schodami” zdecydują młodzi ludzie. W piwnicy Chorzowskiego Centrum Kultury znajduje się m.in.: scena i miejsce do ekspozycji różnych form sztuki wizualnej. Stwarza to spore możliwości do działań artystycznych i to w tę stronę idą pierwsze pomysły młodzieżowych radnych.

– Wspólnymi siłami otwieramy to miejsce dla młodzieży. My już mamy kilka pomysłów, które chcemy zrealizować tutaj w najbliższym czasie. Realizujecie projekty, szukacie miejsca na spotkania z osobami o podobnych zainteresowaniach? A może chcecie podzielić się swoją twórczością i zorganizować tu wystawę? Chętnie Wam to umożliwimy! Zapraszamy do kontaktu – mówi Martyna Cesarz, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów.

Wszystkie osoby, chodzące do szkół ponadpodstawowych, które są zainteresowane kreatywnym działaniem proszone są o kontakt przez media społecznościowe z Młodzieżową Radą Miasta Chorzów.

Dzisiaj spotkaliśmy się z dyrektorem Chorzowskie Centrum Kultury Panem Tomaszem Ignalskim. ?Wspólnymi siłami otwieramy…

Opublikowany przez Młodzieżowa Rada Miasta Chorzów Wtorek, 12 stycznia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa