Ruszyły zapisy na Bieg Wiosenny. Meta ponownie na Stadionie Śląskim

Ruszyły zapisy na Bieg Wiosenny. Meta ponownie na Stadionie Śląskim

Wraca popularne wśród amatorów biegania wydarzenie. Choć kolejna edycja Wiosennego Biegu w Parku Śląskim ruszy 7 marca, to już dziś można się zapisać do udziału w imprezie.

W nadchodzącej, ósmej edycji Biegu Wiosennego jego uczestnicy przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, przecinając metę na bieżni lekkoatletycznej. Zwodnicy będą wypuszczani indywidualnie, między godziną 9:00 a 13:00. Limit czasu na pokonanie trasy to 90 minut.

– Dla zawodników przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety startowe. Znajdą się w nich: pamiątkowy medal, nawodnienie w połowie trasy i na jej mecie, posiłek regeneracyjny, specjalny gadżet, ubezpieczenie NNW oraz oczywiście chip i numer startowy – informują organizatorzy.

W ostatniej edycji, w 2019 roku, start ukończyło 2348 osób. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund. Pobił tym samym rekord trasy.

Opłatę startową należy uiścić online. W przypadku wniesienia jej do 19 lutego wynosić będzie 59 złotych. Między 20, a 28 lutego cena wzrośnie do 69 złotych. Istnieje również możliwość zakupu w biurze zawodów (100 pakietów) w dniach 5 i 6 marca. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 80 zł. Zapisy online dostępne są w tym miejscu.

Bieg przeprowadzony będzie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa