Stadion Śląski rozbudowuje Centrum Konferencyjno-Biznesowe

Nowa inwestycja zwiększy biznesową atrakcyjność chorzowskiego obiektu.Fot.: Stadion Śląski

1785m2 powierzchni, 6 projektorów sterowanych z iPada oraz możliwość organizowania wydarzeń dla ponad 500 osób. To kilka cech powstającej przestrzeni Centrum Konferencyjno-Biznesowego Stadionu Śląskiego.

Pierwsze prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku od rozbiórki istniejących ścian oraz zainstalowania ogrzewania podłogowego i wykonania wylewek. Obecnie działania skupiają się na systemach klimatyzacji i wentylacji. Na dniach zakończy się nakładanie tynków akustycznych, które zapewnią odpowiednie wyciszenie nowych pomieszczeń.

– Nowa część Centrum Konferencyjno-Biznesowego zwiększy atrakcyjność Stadionu Śląskiego i spełni oczekiwania organizatorów przeróżnych wydarzeń. Będą oni mogli przeprowadzić swoje wykłady, szkolenia i spotkania w komfortowych i spełniających najwyższe standardy warunkach – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Dodatkowym atutem nowych przestrzeni będzie ich interaktywność. Całość wyposażona będzie w nowoczesny sprzęt multimedialny sterowany za pomocą iPada. Przy wykorzystaniu całej przestrzeni prezentowane treści mogą wyświetlać się nawet na 6 projektorach.

Po zakończeniu prac związanych z wentylacją rozpoczną się montaże stolarki wewnętrznej. Następnie prace końcowe obejmować będą instalację ścianek mobilnych, montaż wykładzin, forniru i mebli. Nowe przestrzenie Stadionu Śląskiego zostaną oddane do użytku wiosną bieżącego roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa