Reklama:


Ikona miasta przejdzie renowację

Ikona miasta przejdzie renowację
Wieża szybowa Kopalni Prezydent. W tle widać Chorzów Stary.Fot.: Lecimy z tematem

Wieża szybowa Kopalni Prezydent – symbol Chorzowa i niesamowity punkt widokowy – poddany zostanie renowacji. Urząd Miasta właśnie rozstrzygnął przetarg na wykonawcę robót.

To jedna z niewielu pokopalnianych wież na Śląsku, która jest udostępniona turystom. Od ponad 10 lat służy chorzowianom jako platforma widokowa i jest świadectwem industrialnej historii miasta. Teraz żelbetowa, niemal 100-letnia konstrukcja, wymaga rewitalizacji. Przed Szybem Prezydent renowacja i uzupełnienie betonu, a także przywrócenie mu świeżego koloru. Za kwotę 700 tysięcy złotych zadania podejmie się firma Stokłosa z Bytomia. Prace mają zakończyć się latem.

– Nasz szyb jest atrakcją turystyczną i zabytkiem, więc musi pozostawać w bardzo dobrym stanie technicznym, aby zapewnić zwiedzającym pełne bezpieczeństwo. Wieża jest podatna na warunki pogodowe stąd w pierwszej kolejności prace związane z renowacją konstrukcji żelbetowej. Następnie będziemy chcieli wymienić oświetlenie wieży na nowoczesne LEDy, tak żeby było wydajne i ekologiczne – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości