Ożywić tradycje i zachować niematerialne dziedzictwo. Zgłoś swoje pomysły

Ożywić tradycje i zachować niematerialne dziedzictwo. Zgłoś swoje pomysły

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie zgłosiło swoje wyzwanie w ramach Śląskiej Przestrzeni Innowacji. Placówka poszukuje osób, które mają pomysł jak w kreatywny sposób przekazać wiedzę o hutnictwie, stymulować dialog międzypokoleniowy i chronić niematerialne dziedzictwo miasta.

Śląska Przestrzeń Innowacji to projekt realizowany w ramach ogólnopolskiego Inkubator Innowacji Społecznych. Osoby, które mają pomysł jak rozwiązać problemy regionu i miasta mogą dostać wsparcie eksperckie i finansowe (grant do 45 tysięcy złotych) w realizacji swojej inicjatywy.

Głównym celem w projekcie Śląska Przestrzeń Innowacji jest rozwiązanie problemów społecznych, z którymi aktualnie zmagają się mieszkańcy województwa śląskiego. Wśród obszarów zainteresowania organizatorów są takie tematy jak: depopulacja, rewitalizacja, białe i zielone miejsca pracy, zatrudnienie kobiet i osób 50+ oraz społeczne skutki ubóstwa energetycznego. Przedsięwzięcie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pozwoliło na zdefiniowanie 34 obszarów problemowych. Do zaangażowania w projekt zachęca Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, które zgłosiło własne wyzwanie – ożywienie tradycji hutniczej.

– Masz pomysł jak przekazać w kreatywny i atrakcyjny sposób wiedzę oraz pamięć o hutnictwie? Jak rozwiązać problem braku dialogu międzypokoleniowego i poszanowania pamięci o hutniczym rodowodzie miasta, tak by młodsi odbiorcy potrafili zrozumieć otoczenie, w jakim żyją? By chronili dziedzictwo niematerialne, które im pozostało? Właśnie takie wyzwanie stawiamy przed innowatorami, którzy swoje pomysły zgłaszać mogą w ramach Śląskiej Przestrzeni Innowacji – informuje Muzeum Hutnictwa.

Zgłoszenia innowatorów przyjmowane będą przez formularz dostępny na stronie projektu do 17 marca 2021 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości