Pożar w Maciejkowicach. Dwie osoby zostały ranne

Pożar w Maciejkowicach. Dwie osoby zostały ranne

Około godziny 3:00 w nocy doszło do wybuchu i pożaru na terenie zakładów Messer przy ul. Maciejkowickiej. Pożar ugaszono nad ranem. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane, jedna z nich została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w wyniku rozszczelnienia instalacji napełniającej butle z gazem w pomieszczeniu, gdzie składowany był acetylen. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Choć sytuacja została opanowana około godziny 4 nad ranem, to strażacy byli na miejscu zdarzenia do godziny 8 dogaszając tlące się materiały i zabezpieczając okolicę.

Na skutek wybuchu ucierpiały 2 osoby, jedna z nich została przewieziona do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Powstałe podczas akcji ratowniczej opary nie powodują zagrożenia dla osób przebywających w sąsiedztwie zakładu.

– Nie było i nie ma zagrożenia dla mieszkańców Chorzowa i osób znajdujących się poza zakładem. To, co aktualnie unosi się nad zakładem to para wodna, która powstała w wyniku schładzania zbiorników przez Straż Pożarną – tłumaczy Urząd Miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości