Puchar Polski priorytetem Cleareksu? Pierwszy rywal rozgromiony

Puchar Polski priorytetem Cleareksu? Pierwszy rywal rozgromiony
Adam Wędzony był jednym z najlepszych zawodników Cleareksu w meczu z Heiro - strzelił dwie bramki, miał także dwie asystyFot. Adrian Ślązok

W Futsal Ekstraklasie Clearex ma już sporą stratę do strefy medalowej. W tej sytuacji wydaje się, że chorzowianom szczególnie zależeć będzie na jak najlepszym wyniku w Pucharze Polski. W środę rozbili na wyjeździe Heiro Rzeszów 8:1 i są już w 1/8 finału.

Dla Cleareksu walka o Puchar Polski rozpoczęła się niemal identycznie jak przed rokiem. 9 lutego 2020 r. zespół z Chorzowa pokonał w Rzeszowie pierwszoligowe Heiro 8:3 (później zaś dotarł do finału, w którym w dramatycznych okolicznościach przegrał z Constractem Lubawa).

W tej edycji PP los ponownie skojarzył Heiro i Clearex w 1/16 finału. Różnica polegała na tym, że środowe spotkanie odbyło się w Tyczynie, miejscowości graniczącej z Rzeszowem. Chorzowianie podrażnieni sensacyjną porażką w Ekstraklasie z AZS UŚ Katowice (2:6) szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Po pięknych akcjach.

Najpierw Adam Wędzony przerzucił piłkę nad rywalem i nie dał szans bramkarzowi rzeszowian. Potem zaś ten sam zawodnik zagrał wzdłuż bramki do Roberta Rotuskiego. 19-latek sprytnym strzałem piętą podwyższył na 2:0.

Gospodarze zmniejszyli różnicę, gdy Sebastian Pawlak popisał się precyzyjnym wolejem, ale za moment było już 3:1 dla Cleareksu. Krzysztof Salisz podał do Szymona Łuszczka, a ten sfinalizował kontrę.

Po przerwie chorzowianie trafili jeszcze pięć razy. Warto odnotować pierwszego gola w barwach Cleareksu Daniela Krawczyka, a także debiutancką bramkę Dominika Jankowskiego. Ten ostatni sprawił sobie urodzinowy prezent (w środę skończył 19 lat).

Zespół Mirosława Miozgi w kolejnej rundzie (1/8 finału) zagra na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachchice, który wyeliminował Stal Mielec (8:3).

Co ciekawe, do meczu Dreman – Clearex dojdzie wcześniej w Futsal Ekstraklasie, i to już w najbliższą sobotę (20.02., godz. 18.00). Chorzowianie zagrają mocno osłabieni. Oprócz kontuzjowanych Mikołaja Zastawnika i Przemysława Dewuckiego nie wystąpią zawieszeni Rafał Krzyśka i Sebastian Brocki (obaj pauza za kartki), a także Daniel Krawczyk (trzy mecze pauzy za uderzenie rywala w meczu z Piastem Gliwice; jeden już odpokutował).

1/16 finału Pucharu Polski
Heiro Rzeszów – Clearex Chorzów 1:8 (1:3)
Bramki:
Pawlak (9) – Wędzony dwie (3, 36), Rotuski (6), Łuszczek (13), Leszczak (23), Krawczyk (31), Seget (34), Jankowski (38).
Clearex: Bednarczyk (Burza) – Łuszczek, Salisz, Seget, Brocki oraz Wędzony, Leszczak, Rotuski, Krawczyk, Jankowski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa