Najlepsi sportowcy z miejskimi stypendiami

Najlepsi sportowcy z miejskimi stypendiami

Lekkoatletyka, pływanie, akrobatyka sportowa, triathlon, biegi narciarskie, biathlon, narciarstwo i snowboardcross – reprezentanci tych dyscyplin na początku roku otrzymali miejskie stypendia sportowe. To wsparcie dla zawodników osiągających wysokie wyniki w rywalizacji sportowej.

W kategorii Senior wsparcie otrzymało 18 osób. Wśród stypendystów jest między innymi, od 2011 roku medalistka Mistrzostw Świata (2013) i aktualna Mistrzyni Europy w biathlonie Monika Hojnisz-Staręga. W kategorii młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec – Prezydent Miasta przyznał stypendia 15 zawodnikom, a 11 dostało nagrody pieniężne.

Ponadto, pod koniec 2020 roku Prezydent Miasta Chorzów nagrodził chorzowską młodzież za wysokie wyniki sportowe w rywalizacji krajowej i międzynarodowej oraz za osiągnięcia w zakresie kultury. Z uwagi na pandemię rok 2020 był trudny dla sportowców, jednakże Kluby sportowe i szkoły zgłosiły zawodników i uczniów, którym udało się osiągnąć wysokie wyniki.

Za wysokie osiągnięcia w zakresie kultury zostało nagrodzonych 47 osób z chorzowskich szkół i stowarzyszeń. Nagrodzeni otrzymali bony podarunkowe do sklepu EMPiK. Prezydent Miasta wyróżnił łącznie 71 osób.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa