Nowa sportowa współpraca w regionie

Nowa sportowa współpraca w regionie

Umacnia się współpraca pomiędzy Stadionem Śląskim i Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Przedstawiciele obu instytucji podpisali list intencyjny w tej sprawie. Działania mają skupiać się na wzajemnej promocji i stworzeniu nowych możliwości rozwoju dla śląskiego sportu.

Na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach miało miejsce oficjalne podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy stronami. Obecni na miejscu prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorz Juras nie ukrywają, że zacieśnienie współpracy było tylko kwestią czasu i może przynieść wymierne korzyści dla każdej ze stron, jak i dla rozwoju śląskiego sportu.

– Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach to uczelnia z wyjątkową historią i z wieloma wybitnymi absolwentami. Posiada też ogromne perspektywy rozwoju. Potencjał tego miejsca to jego zaplecze szkoleniowe, jak i doświadczenie pracowników. Razem z możliwościami infrastrukturalnymi oraz organizacyjnymi Stadionu Śląskiego otwiera to nowe możliwości dla rozwoju śląskiego i polskiego sportu. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy młodym sportowcom wyjątkowe warunki do treningów, ale też do występów – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Współpraca Stadionu i Akademii będzie skupiać się również na wzajemnych działaniach promocyjnych oraz wizerunkowych. Nie zabraknie wspierania się podczas organizacji różnego rodzaju eventów.

– Dzięki współpracy ze Stadionem Śląskim zyskamy nowe możliwości na organizację niezapomnianych wydarzeń. Cieszy mnie to, że efekty naszych działań odczują bezpośrednio nasi studenci i młodzi sportowcy. To oni i ich korzyści powinny i zawsze będą w centrum naszej uwagi – mówi rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorz Juras. – Ze Stadionem Śląskim łączy nas także bogata historia, na kartach której pojawia się wielu wybitnych sportowców. Część naszych działań skupi się na tym, aby wzajemnie promować ten aspekt naszych instytucji – dodaje rektor AWFu.

Przedstawiciele obu stron zapowiadają, że podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok, aby umacniać relacje pomiędzy podmiotami. Efekty porozumienia będą widoczne wkrótce. Informacje o nich będzie można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych Stadionu Śląskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa