Obudź w sobie pasję. Społeczne Ognisko Muzyczne ogłasza nabór

Obudź w sobie pasję. Społeczne Ognisko Muzyczne ogłasza nabór

Społeczne Ognisko Muzyczne w Chorzowie ogłasza nabór uczniów na semestr letni. Zajęcia prowadzone są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

– Jeśli marzysz o rozpoczęciu nauki gry na instrumencie, chciałbyś wrócić do dawnego hobby, lub zastanawiasz się nad zajęciami muzycznymi dla swojego dziecka, serdecznie zapraszamy – informuje Społeczne Ognisko Muzyczne w Chorzowie.

Społeczne Ognisko Muzyczne w Chorzowie uczy gry na: fortepianie, keyboardzie, akordeonie, gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej, skrzypcach, saksofonie, trąbce i perkusji. W ofercie są również lekcje śpiewu (rozrywkowego i klasycznego). Zajęcia mają charakter indywidualny i prowadzone są stacjonarnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Lekcje odbywają się raz w tygodniu, w terminie ustalonym indywidualnie z nauczycielem, w siedzibie ogniska: ul. Dąbrowskiego 34, 41 – 500 ( budynek IV LO w Chorzowie im. Marii Skłodowskiej – Curie) w godzinach:

wtorek: 16:00 – 18:00
środa: 17:00 – 19:00
czwartek: 16:00 – 18:00
piątek: 17:00 – 19:00

Dodatkowych informacji udziela sekretariat pod numerem +48 791-451-484.

Początki Ogniska Muzycznego w Chorzowie związane są z datą 1stycznia 1950 roku, kiedy to nastąpiło przejęcie Miejskiej Szkoły Muzycznej w Chorzowie przez Ministerstwo Kultury i Sztuki i nadano jej rangę Państwowej Szkoły Muzycznej. Wraz z przejęciem narzucono szkole limity ilości dostępnych miejsc dla uczniów. Spora liczba uczniów została pozbawiona możliwości uczenia się gry na instrumentach. We wrześniu 1951 roku przy chorzowskiej szkole ówczesny dyrektor Tadeusz Blat – Borowski utworzył Ośrodek Kształcenia Muzycznego przekształcony później w Społeczne Ognisko Muzyczne w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa