W duchu eko i zero waste

W duchu eko i zero waste

Na mapie chorzowskich sklepów pojawił się nowy punkt, który prowadzenie biznesu łączy z troską o środowisko naturalne i zdrowie. Przedstawiamy Państwu wyjątkowe miejsce – „Luuuzem”.

„Luuuzem” to pierwszy sklep w naszym mieście, który tak mocno kładzie nacisk na działalność w idei „zero waste” i „less waste”. Można tam zakupić naturalne produkty, pochodzące od lokalnych dostawców i producentów. Co najważniejsze, w „Luuuzem” każdy z produktów można zakupić do własnych opakowań wielokrotnego użytku. Wszyscy, którzy zdecydują się na taką formę zakupów mogą liczyć na stały rabat w wysokości 5%. Dla wszystkich którzy nie dysponują własnymi opakowaniami właściciele przygotowali papierowe torebki i szklane pojemniki.

– Jesteśmy mieszkańcami Chorzowa, dlatego działamy w naszym mieście. Pomysł na „Luuuzem” mieliśmy od dawna – czuliśmy potrzebę ograniczenia ilości śmieci w naszym domu, a niestety w okolicy nie było sklepu tego typu. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce – mówią Marcelina i Dawid Rybarzowie, właściciele sklepu „Luuuzem”.

W sklepie można zaopatrzyć się w szeroką gamę produktów: różne rodzaje mąk, kasz, ryżu, płatków, bakalii, olejów, nasion, strączków, przypraw, kaw i herbat. Ponadto w ofercie są także ekologiczne akcesoria i chemia gospodarcza. Dużym atutem „Luuuzem” jest to, że można spróbować nowych produktów kupując ich niewielką ilość, ponieważ wszystko jest na wagę.

– Po pierwszych trzech miesiącach działalności możemy z radością stwierdzić, że odwiedzają nas osoby w każdym wieku – najmłodsi zmieniają ulubione przekąski na liofilizowane owoce na wagę, a starsi wspominają dawne czasy, kiedy wszędzie towar pakowano w papier lub do własnych opakowań – mówią Marcelina i Dawid Rybarzowie, właściciele sklepu „Luuuzem”.

Aby w pełni przekonać się o bogactwie asortymentu „Luuuzem” wystarczy przyjść na róg ul. Chrobrego 17 i ul. Wolności 47 w godzinach otwarcia sklepu, czyli od poniedziałku do piątku między 09:00 a 18:00 lub w sobotę od 09:00 do 13:00. Więcej informacji na stronie www.luuuzem.pl

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa