Kolejne kamienice do remontu. Budynki zyskają nowe ogrzewanie

Kolejne kamienice do remontu. Budynki zyskają nowe ogrzewanie

Zakład Komunalny PGM Chorzów remontuje kolejne kamienice. Po ubiegłorocznych renowacjach budynków przeprowadzonych m.in.: przy ul. Wrocławskiej, Armii Krajowej i Kaliny, PGM odnowi budynek przy ul. Gdańskiej i zabytkową kamienicę przy ul. Powstańców.

Trwa termomodernizacja budynku przy ul. Gdańskiej. Jak podkreśla PGM, to jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku. W budynkach wymieniono już wszystkie okna, co pozwoliło na ich wizualne ujednolicenie. Obecnie trwają prace związane z usuwaniem głuchych tynków na elewacji i układania izolacji termicznej.

Fot.: PGM Chorzów

Wymieniono też w części konstrukcję dachu i ułożono nowe pokrycie z papy. W budynku prowadzone są prace związane z rozprowadzaniem instalacji gazowej i likwidacją pieców.

Ponadto, PGM podpisał umowę na remont budynku przy ul. Powstańców od 77 do 93. Obiekt ma charakter zabytkowy. Dlatego jego frontowa elewacja zostanie poddana remontowi konserwatorskiemu. Kamienica przejdzie też termomodernizację. Zostanie w tym miejscu również wymieniony dach i ocieplony strop poddasza. W tym miejscu zostaną też umieszczone budki lęgowe dla ptaków.

Fot.: PGM Chorzów

– Prace obejmą też odtworzenie przejazdów pod budynkiem oraz montaż nowych bram ażurowych. Ponadto zostanie przeprowadzona likwidacja niskiej emisji tj. zastąpienie ogrzewania piecowego centralnym ogrzewaniem z sieci – informuje Zakład Komunalny PGM Chorzów.

Prace rozpoczną się już wkrótce i mają potrwać do końca września, tak aby zakończyły się przed rozpoczęciem okresu grzewczego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa