Reklama:


Park Śląski wesprze młodych na rynku pracy

Park Śląski wesprze młodych na rynku pracy

W Parku Śląskim wystartował projekt – „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem”. Dzięki unijnemu wsparciu 160 osób z Chorzowa może skorzystać m.in.: ze szkoleń, warsztatów i treningów. Ich celem jest zwiększenie samooceny, zaradności i przygotowanie do wykonywania konkretnych zawodów.

Projekt adresowany jest do 140 osób w wieku od 16 do 30 lat oraz 20 seniorów pochodzących ze środowisk zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator zapewnia stypendia szkoleniowe, poczęstunek i pokrywa koszty biletów związanych z dojazdem.

Dla młodszych uczestników przygotowano spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym oraz szkolenia interpersonalne, gdzie dowiedzą się: jak mówić, żeby inni słuchali, jak krytykować i przyjmować krytykę oraz co to znaczy być asertywnym. W ramach – Parkowej Akademii Profesjonalistów będzie możliwość podszkolenia się z segmentu IT, projektowania komputerowego i tworzenia aplikacji internetowych. Przygotowano też warsztaty florystyczne. Ciekawą propozycją jest przyuczenie na stanowisku: pracownika obsługi technicznej parkowej kolejki Elka.

Program: „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem” zostanie wzbogacony m.in.: o warsztaty kreatywności i pracownię malarską. Uczestnicy będą mieli okazję do spotkań w plenerze i imprez na świeżym powietrzu. W ramach cyklu – „Senior z klasą” osoby powyżej 60 roku życia, będą mogły uczestniczyć w zajęciach integrujących. Wykorzystanie ziół, asertywność, bezpieczeństwo, zdrowy kręgosłup i stawy – to tylko niektóre tematy, które będą omawiane. Dla grupy 60 + przygotowano również warsztaty komputerowe.

Projekt „Parkowe Centrum Rozwoju pod Kapeluszem” dofinansowany jest ze środków unijnych w kwocie ponad 518 tys. zł. Potrwa do końca kwietnia 2022 roku. Wszystkie osoby, które chciałby zapisać się do niego, powinny skontaktować się z koordynatorem projektu – Ewą Kulisz tel. 666 031 514 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15), ewa.kulisz@parkslaski.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości