Reklama:


To miała być osiedlowa drogeria. W środku działał salon gier

To miała być osiedlowa drogeria. W środku działał salon gier

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zabezpieczyli 4 automaty do nielegalnych gier losowych. Maszyny znajdowały się w lokalu, gdzie miała funkcjonować… drogeria.

Policjanci z chorzowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w drogerii przy ul. Wrocławskiej mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się. W środku zamiast sklepu znajdowały się jedynie cztery automaty do gier. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa