Pełna dominacja. UKS Biathlon zdobył 10 medali na Mistrzostwach Polski Młodzików

"Złota" sztafeta młodziczek.Fot.: UKS Biathlon

Są kolejne powody do radości dla chorzowskich sympatyków biathlonu. Po udanym starcie UKS Biathlon w Mistrzostwach Polski Juniorów, na których zdobyli 8 medali, ich młodsi koledzy i koleżanki zdominowali Mistrzostwa Polski Młodzików. Do Chorzowa przywieźli 10 medali, w tym 8 złotych.

Organizowane przez Polski Związek Biathlonu Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w miniony weekend, 27-28 lutego w Dusznikach-Zdroju. Już pierwszy dzień imprezy obfitował w sukcesy zawodników chorzowskiego klubu. W indywidualnych startach 2 złote medale wywalczyła Martyna Jaskólska. Na najwyższym stopniu podium zameldowali się również Filip Babiński, Mateusz Bednarski i Oliwia Suchy. Srebro wywalczyła Martyna Prajsnar, a Jakub Bednarek zdobył brąz.

Drugi dzień Mistrzostw to biegi sztafetowe, w których również bezkonkurencyjny okazał się UKS Biathlon Chorzów zdobywając 3 złote medale. Sztafeta młodziczek wystartowała w składzie: Martyna Prajsnar, Klaudia Niedurny i Oliwia Suchy. Drużynę młodziczek młodszych stworzyły: Natasza Ciesek, Julia Lutowska i Martyna Jaskólska. W skład zwycięskiej drużyny młodzików młodszych weszli: Mateusz Bednarski, Mateusz Kotarski i Filip Babiński.

– Wspaniałe występy naszych dzieciaków kończą się trzema złotymi medalami w sztafetach!!! Nic więcej dodać chyba nie trzeba, była walka od samego początku do końca. Gratulacje moi drodzy! Zawody konczycie ze wspaniałym dorobkiem 10 medali w tym 8 złotych, srebrny i brązowy – komentował UKS Biathlon Chorzów.

Bardzo, ale to bardzo chcielibyśmy, żeby każdy z naszych zawodników zdobywał medale! Żeby każdy się pieknie i…