Co wybrać własną stronę internetową, czy konto w social mediach?

Co wybrać własną stronę internetową, czy konto w social mediach?

Social media opanowały dzisiejszy cyberświat, większość osób posiada konta na różnych portalach społecznościowych i tym samym zaznacza swoją obecność w sieci, a jeśli nawet ktoś nie posiada takowego konta, to przynajmniej słyszał o większości z tych portali.

Zważywszy na ich ogromną popularność, nasuwać się może pytanie, czy w ogóle potrzebne nam będą własne strony internetowe, czy wystarczy konto w social mediach? Żeby udzielić odpowiedzi, warto przyjrzeć się wadom i zaletom obydwu opcji.

Zalety posiada własnej strony internetowej

Własne strony internetowe wiążą się z ponoszeniem kosztów, oczywiście w zależności jaka ona ma być, jak wyglądać, na podstawie jakiego CMS-u ma działać, oraz oczywiście jaką agencję interaktywną wybierzemy do jej tworzenia. Przejdźmy zatem do korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie własnej profesjonalnej strony www.

Strona internetowa to nasza własność, co oznacza, że to my decydujemy jak wygląda i co się na niej znajduje, oraz nie zostanie usunięta, od tak bez naszej wiedzy i zgody, ponieważ to my samodzielnie wybraliśmy odpowiednią domenę i serwer za co oczywiście zapłaciliśmy. Natomiast jeśli posiadamy konto w social mediach nigdy nie mamy pewności, czy z dnia na dzień właściciel portalu, go nie usunie, lub czy z jakiegoś powodu nasze konto nie zostanie zablokowane.

Decyduje o wizerunku i wiarygodności, strona www, np. firmowa, to doskonały sposób na zdobycie zaufania potencjalnych klientów. Posiadanie własnej witryny jest także, odbierane jako bardziej profesjonalne działanie. Dobrze zbudowana strona internetowa w wielu branżach po prostu pozwala na zwiększenie sprzedaży i na promowanie naszego biznesu, oczywiście zakładając, że jest odpowiednio prowadzona i zoptymalizowana pod kątem SEO. Stronę www można także z powodzeniem określić, jako doskonałą wizytówkę, która raz założona będzie spełnić swoje zadanie przez długi czas.

Nieograniczone możliwości, w obrębie własnej strony internetowej możemy stworzyć między innymi bloga, czy sklep internetowy na WordPressie. Nie musimy tak jak w przypadku konta w social mediach, dostosowywać się do regulaminów i zasad wewnątrz portalu. Strona internetowa daje możliwość wykreowania czegoś nowego, czegoś od siebie, oraz sprawowanie nadzoru nad wszelkimi kwestiami z nią związanymi.

Strona internetowa jest dostępna i przystępna, dobre prowadzenie własnej witryny sprawia, że przekazywane na niej treści są znacznie bardziej czytelne dla użytkowników. W social mediach przepełnionych ogromem informacji nie zawsze jesteśmy w stanie trafić z naszymi treściami do odbiorcy, z kolei wchodząc na naszą witrynę użytkownik z łatwością zobaczy i przeczyta to co mieliśmy w planach przekazać.

Zalety konta w mediach społecznościowych

Tak jak już wspomniano social media opanowały świat, dlatego też posiadając i prowadząc tam konta, możemy dotrzeć do naprawdę imponującej liczby osób. Jakie najważniejsze korzyści przynoszą nam konta w social mediach?

Tańsze rozwiązanie, posiadanie konta w mediach społecznościowych wygrywa z własną stroną internetową w kwestii ponoszenia kosztów, ponieważ w tym przypadku ich po prostu nie ma, oczywiście pomijając kwestie związane z płatną reklamą. Jednak samo założenie profilu zupełnie nic nie kosztuje. Natomiast zakładają stronę internetową musimy liczyć się z kosztami, związanymi z domeną, hostingiem, czy certyfikatami bezpieczeństwa SSL, oraz oczywiście kosztami związanymi z samym projektem i zbudowaniem właściwej strony internetowej, jeśli zdecydujemy się na współpracę z agencją interaktywną.

Prostsze niż strona www, trzeba przyznać również, że założenie konta w mediach społecznościowych, nie powinno sprawić problemów nawet dla zupełnych laików. Dodatkowo trwa to kilka chwil, więc i czas jest o wiele krótszy niż w przypadku własnej strony internetowej. Do stworzenia konta w social mediach nie potrzebujemy także pomocy profesjonalnej agencji interaktywnej, doskonale poradzimy sobie sami.

Do odbiorców docieramy w mgnieniu oka, tak, to ogromna zaleta mediów społecznościowych, nawiązanie interakcji z użytkownikiem, czy potencjalnymi partnerami biznesowymi, następuje niemal natychmiastowo.

Podsumowanie

Nie będzie chyba zaskoczeniem, jak posłużę się stwierdzeniem, że każde rozwiązanie zarówno własna strona internetowa, jak i posiadania konta w social mediach, ma wady i zalety. Często bardzo dobrą praktyką będzie posiadanie jednego i drugiego, może to przynieść wiele korzyści, szczególnie jeśli prowadzimy własną firmę.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości