Reklama:


W Chorzowie powstanie nowa fabryka i miejsca pracy dla 100 osób

W Chorzowie powstanie nowa fabryka i miejsca pracy dla 100 osób

Honeywell, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu, otworzy w kwietniu w Chorzowie nową fabrykę. Znajdzie w niej zatrudnienie ponad 100 osób. Zakład będzie produkował zaawansowane urządzenia do automatyzacji magazynów, które wykorzystują globalne firmy logistyczne.

W kwietniu amerykański potentat przemysłowy, Honeywell, otworzy w Chorzowie supernowoczesną fabrykę o powierzchni 27 tys. metrów kwadratowych, która zatrudni 100 osób. Będą w niej produkowane innowacyjne systemy służące automatyzacji magazynów, wykorzystywane przez firmy z branży logistycznej dla poprawy precyzji, efektywności i zdolności przeładunkowej paczek w centrach dystrybucji i magazynach.

To strategiczny ruch, który ma wzmocnić pozycję firmy na polskim rynku. Będzie to już drugi obiekt Honeywell na Śląsku otwarty na przestrzeni ostatnich dwóch lat. W 2019 roku w Katowicach utworzono Centrum Obsługi Klienta Honeywell na Europę, które obecnie zatrudnia 300 ekspertów w zakresie obsługi klienta oraz wsparcia technicznego i administracyjnego.

– Bogata tradycja przemysłowa oraz dostęp do wysokiej klasy specjalistów w zakresie produkcji sprawiają, że Chorzów jest idealnym miejscem dla naszej nowej fabryki. Zakład będzie produkował jedne z naszych najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych urządzeń do automatyzacji logistyki. Będzie ściśle współpracował z naszym biurem w Katowicach, które zapewni wsparcie techniczne i funkcjonalne – powiedział Szymon Pudlik, dyrektor katowickiego biura Honeywell.

Wśród klientów Honeywell są m.in. koncerny: Boeing, Embraer, PLL Lot czy Grupa Azoty.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości