Futsalowa kadra pokonała Norwegię. W poniedziałek rewanż

Futsalowa kadra pokonała Norwegię. W poniedziałek rewanż
Sebastian Leszczak z Cleareksu zagrał w pierwszym z dwóch spotkań z Norwegią - w eliminacjach Euro 2022. Polacy zwyciężyli 3:0Fot. Adrian Ślązok

Sebastian Leszczak z Cleareksu Chorzów wystąpił w pierwszym z dwóch meczów z Norwegią, w ramach eliminacji Euro 2022. Biało-Czerwoni wygrali w Łodzi 3:0, a 8 marca ponownie zmierzą się z tym rywalem.

Reprezentacja Polski w futsalu odniosła pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do Euro 2022. Po remisie 2:2 i porażce z Portugalią 0:3 podopieczni Błażeja Korczyńskiego pokonali w Łodzi Norwegię 3:0. Bramki zdobyli: Sebastian Grubalski z Constractu Lubawa oraz Michał Marek z Rekordu Bielsko-Biała (dwie).

W spotkaniu w Łodzi wystąpił Sebastian Leszczak, najlepszy strzelec Cleareksu Chorzów. Choć mocno się starał, nie zdołał pokonać bramkarza skandynawskiej ekipy. Na początku drugiej połowy posłał piłkę w słupek.

W poniedziałek – ponownie w łódzkiej Atlas Arenie, o godz. 17.30 – odbędzie się drugi mecz Polaków z Norwegami. Biało-Czerwoni znów będą wyraźnym faworytem. Wszystko wskazuje na to, że w walce o Euro 2022 kluczowe znaczenie będzie mieć kwietniowy dwumecz z Czechami (w Pradze i w Opolu).

Przypomnijmy, że z powodu kontuzji kolana w meczach z Norwegią nie może zagrać Mikołaj Zastawnik. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że zawodnik Cleareksu powinien wrócić na parkiet pod koniec marca.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa