Mieszkanko jak z kolorowanki, a w nim skryte tajemnice miasta. Niezwykła wystawa

Mieszkanko jak z kolorowanki, a w nim skryte tajemnice miasta. Niezwykła wystawa
Najnowsza wystawa w Muzeum w Chorzowie to przygoda dla całych rodzinfot.: P. Mikołajczyk

Jak i dlaczego zbudowane jest miasto Chorzów? Czy naprawdę żyły tu dinozaury? Wreszcie… o co chodzi z tym zębem? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na nowej wystawie chorzowskiego muzeum.

Złaknieni przygód nie tylko tych w formule online? Muzeum w Chorzowie i Muzeum Hutnictwa zapraszają na pierwszą wspólną wystawę. Obie instytucje połączyły siły i obecnie w siedzibie przy ul. Powstańców można zobaczyć pierwsze efekty współpracy. Powstała niezwykła rodzinna wystawa, w której w formie interesującej przygody niemal jak z pokoju zagadek można dowiedzieć się więcej o Chorzowie.
Wystawa pt. „Historia z zębem w tle albo jak i dlaczego zrobiony jest Chorzów – i co ma do tego rzeczony ząb” to propozycja chorzowskiego muzeum, która dostepna będzie od 17 marca.

„Za zamkniętymi drzwiami mieszkania rodziny Szymałów rozegra się niezwykła przygoda, która pozwoli Wam nie tylko poznać historię Chorzowa, ale i zrozumieć sposób funkcjonowania miasta. W tajniki opowieści wprowadzi Was sam pierwszy burmistrz Królewskiej Huty Emil Stolle – niestrudzony podróżnik, poszukiwacz źródła wiecznego ognia” – czytamy w zaproszeniu na wystawę.

Co łączy Emila Stolle z rodziną Szymałów? I co ma do tego rzeczony ząb? O tym przekonacie się decydując się na zjawiskową eskapadę w czasie! Na pokładzie wehikułu doskonale odnajdą się zarówno mali podróżnicy jak i ich rodzice czy dziadkowie. Przed odwiedzającymi zadania, zagadki oraz cały szereg wyzwań intelektualnych, które pomogą rozgryźć historię miasta. W końcu „nie od razu Chorzów zbudowano”.

Jak zwiedzać wystawę?

1. Indywidualne (bez konieczności wcześniejszych zapisów)

Zwiedzający otrzymują specjalną rodzinną kartę gry dla drużyny Tropicieli. Dzięki niej uczestnicy mogą samodzielnie podróżować w czasie i eksplorować historię Chorzowa. Na szlaku na Tropicieli czekają przygotowane misje i zagadki, które w atrakcyjny oraz aktywny sposób pomogą uczestnikom zrozumieć miasto.

Zwiedzanie wystawy w godzinach otwarcia Muzeum.

2. Z historykiem (obowiązują wcześniejsze zapisy)

W podróży zwiedzającym towarzyszyć będzie historyk, który narrację uzupełni o merytoryczny komentarz i zestaw prawdziwych ciekawostek. Fachowe podpowiedzi mogą być przydatne także przy rozwiązywaniu zadań z karty gry i zdobywaniu sprawności Tropicieli.

Środy: 11:00–14:00
Soboty, Niedziela: 12:00–13:00

Bilety:

Zwiedzanie indywidualne: bilet od osoby

bilet cały 8zł
bilet ulgowy 4zł

Zwiedzanie z historykiem: bilet od osoby + usługa oprowadzania

bilet cały 8zł
bilet ulgowy 4zł
usługa oprowadzania +25 zł

Więcej informacji na stronie muzeum

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości