Reklama:


Losy Polaków w Brazylii na początku XX wieku. Nowa powieść Sabiny Waszut

Losy Polaków w Brazylii na początku XX wieku. Nowa powieść Sabiny Waszut

Jakie powitanie zgotuje Polakom Brazylia? Czy odnajdą się w obcym świecie? Czy ziemia obiecana okaże się rajem? To pytania jakie stawia Sabina Waszut w najnowszej książce „Podróż za horyzont” wydanej nakładem Wydawnictwa Książnica. Dziś oficjalna premiera pierwszego tomu serii „Emigranci”.

Ósma powieść w dorobki chorzowskiej pisarki „Podróż za horyzont” to pierwszy tom przejmującej sagi o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Autorka przenosi czytelników do Galicji z początku XX wieku, której mieszkańcy decydują się wyemigrować do Brazylii. Niepiśmienny chłop Włodek Gajda słyszy w karczmie opowieść miejscowego nauczyciela o mlekiem i miodem płynącej Brazylii. Zafascynowany, podejmuje najważniejszą decyzję w życiu – z żoną Hanną i trójką dzieci opuszczają ubogą wieś i wyruszają za ocean. Wierzą, że w krainie rzekomo ofiarowanej Polakom przez Matkę Boską czeka ich dostatnie życie.

Tymczasem już sama podróż przynosi ogrom problemów. Biedacy muszą zmierzyć się z ludzką niegodziwością i bezdusznym systemem. W Bremie Gajdowie w odruchu serca przyjmują pod swoje skrzydła osamotnioną Zuzannę, córkę warszawskiego dorożkarza. Dodatkowo Hannę dręczy skrywana tajemnica, która jeszcze bardziej skomplikuje losy rodziny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości