Koszulki z „eRką” dla dzieci z Rwandy

Koszulki z „eRką” dla dzieci z Rwandy
Piłkarki Ruchu - Klaudia Grabińska, Aleksandra Jaroszewska, Katarzyna Wilczek, Dominika Nimsz i Sandra Kiel - prezentują koszulki, które otrzymają dzieci ze szkoły w RwandzieFot. KPR Ruch Chorzów

Na apel Urzędu Miasta w Chorzowie o pomoc dla dzieci ze szkoły w Rwandzie odpowiedział KPR Ruch Chorzów. Koszulki „Niebieskich” trafią do Afryki.

Jak już informowaliśmy, dyrektor szkoły z regionu Rurembo w Rwandzie napisał list do prezydenta Chorzowa z prośbą o pomoc. Dzieci z afrykańskiej szkoły borykają się z wieloma problemami – m.in. brakiem materiałów dydaktycznych i sprzętu, ale przede wszystkim z ubóstwem. Większość z nich jest niedożywiona, nie ma podstawowych pomocy szkolnych, odzieży.

W odpowiedzi na prośbę dyrektora szkoły chorzowski Urząd Miasta – wraz z Fundacją Afriquia – rozpoczął zbiórkę odzieży dla dzieci z Rurembo. Do akcji włączył się m.in. KPR Ruch Chorzów.

Klub z Chorzowa przekaże na rzecz dzieci z Rwandy 10 koszulek. Są to trykoty, w jakich na co dzień grają w PGNiG Superlidze Kobiet szczypiornistki „Niebieskich”. Jest na nich „eRka” i herb naszego miasta (nie ma zaś numerów, nazwisk zawodniczek i logo sponsorów).

Przypominamy, że zbiórka odzieży potrwa do 5 kwietnia. Urząd Miasta apeluje o przynoszenie bawełnianych koszulek typu t-shirt, przy czym ze względów sanitarnych muszą one być nowe. Odzież można dostarczyć do miejskiego punktu informacji przy ul. Rynek 8.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa