Niebieska Emigracja wspiera klub. FC Deutschland na koszulkach meczowych Ruchu

Niebieska Emigracja wspiera klub. FC Deutschland na koszulkach meczowych Ruchu

Na początku rundy wiosennej na strojach meczowych piłkarzy Ruchu pojawiła się nazwa fanklubu „Niebieskich” z Niemiec. To forma wsparcia klubu w czasie odbudowy przez kolejny emigracyjny fanklub.

Sympatycy Ruchu rozsiani są po całym świecie. Zrzeszają się w fankluby, jeżdżą razem na mecze i włączają się w akcje charytatywne. Kiedy w Ruchu ogłoszony został czas odbudowy kibice zaczęli mocno wspierać klub, również ci przebywający na emigracji. W maju 2020 do grona sponsorów Niebieskich dołączył fanklub z Irlandii. Logo kibiców z zielonej wyspy znalazło się się na rękawie koszulek meczowych pierwszej drużyny. W lipcu ubiegłego roku kolejny fanklub z Wielkiej Brytanii wsparł klub -Blue England przekazało Ruchowi środki finansowe. Teraz grono emigracyjnych fanklubów wpierających Ruch poszerzyło się o FC Deutschland

– Cieszymy się z pogłębienia współpracy z kolejnym emigracyjnym fanklubem. Choć kibice z Niemiec są na co dzień daleko od Chorzowa, ciągle mają Ruch w sercach, los Klubu nie jest im obojętny i chcą mu pomagać. Bardzo sobie to szanujemy i doceniamy, dlatego nasi zawodnicy z dumą będą prezentować FCD na koszulkach w kolejnych ligowych bojach. Dziękujemy! – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu.

🤝 Pogłębiamy współpracę z fanklubem Ruchu z Niemiec 🇩🇪 FC Deutschland od początku rundy wiosennej obecny jest na…

Opublikowany przez Ruch Chorzów Środa, 10 marca 2021

Fan club Deutschland powstał oficjalnie w 2004 r. Wszystko zaczęło się na forum kibiców Ruchu, gdzie kilka fanów z Niemiec nawiązało ze sobą kontakt, początkowo telefoniczny lub internetowy. Do pierwszego „realnego” spotkania doszło w Düsseldorfie. Początki to grono 6-7 osób i takie miasta jak Essen, Bochum, Aachen, Duisburg czy Düsseldorf. Później systematycznie dołączały kolejne osoby i miejscowości – Ulm, Stuttgart, Brema Brunszwik. Dziś już chyba nie znajdziemy żadnego większego miasta w Niemczech, gdzie nie byłoby przedstawicieli FCD. Członkowie fan clubu organizowali wspólne wyjazdy na mecze, zarówno te rozgrywane przy Cichej, jak i wyjazdowe, w tym pucharowe eskapady po Europie. Najliczniejsza grupa pojawiła się na Wielkich Derbach Śląska, rozegranych w 2008 r. na Stadionie Śląskim. Z kolei najlepszy wyjazd to wyprawa do Vaduz na mecz eliminacji Ligi Europy. Fan club stale się rozwijał, ale bum nastąpił latem ubiegłego roku, gdy FCD aktywnie przyłączył się do misji odbudowy Ruchu i wspiera go finansowo. Ponadto przedstawiciele fan clubu odnaleźli i uratowali przed likwidacją grób legendarnego Ernesta Wilimowskiego.

Obecnie w fan clubie Deutschland zrzeszonych jest ok. 130 osób. Do tej liczby należy dodać rodziny, które choć formalnie nie są zarejestrowane w strukturach, to jednak są ważną częścią FCD. Działalność w fan clubie zrodziła wielkie przyjaźnie, które trwają do dziś.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa