Reklama:


Zwycięstwo Ruchu i porażka Polonii. Niebiescy umacniają się na prowadzeniu

Ruch pokonał u siebie Foto-Higienę Gać 4:0 i umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli.Fot.: M. Bulanda

W drugim spotkaniu rundy wiosennej „Niebiescy” pewnie pokonali przy Cichej Foto-Higienę Gać 4:0 i umocnili się na pozycji lidera III grupy III Ligi.

Druga w tabeli Polonia Bytom, przegrała na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:0, dzięki czemu przewaga Ruchu wzrosła do 8 punktów. Bytomianie mają jednak jeden zaległy mecz.

– Jestem zadowolony z wyniku. Na pewno były mankamenty, w pierwszej połowie było mało sytuacji. ale tak powiedziałem w szatni – chciałbym po każdym meczu mieć tyle uwag co do gry, wygrywać na zero z tyłu i mieć bilans bramek 7:0 po pierwszych dwóch meczach – komentował w pomeczowym studio Łukasz Bereta, trener Ruchu.

– Zagraliśmy dobre spotkanie, kontrolowaliśmy je przez całe 90 minut, strzeliliśmy 4 bramki, znów nic nie straciliśmy, to na pewno cieszy – komentował po meczu Michał Mokrzycki, strzelec ostatniej bramki.

Ruch Chorzów – Foto-Higiena Gać 4:0 (1:0)

1:0 Michał Biskup, 31 min.
2:0 Bartłomiej Kulejewski, 47 min.
3:0 Łukasz Janoszka, 59 min.
4:0 Michał Mokrzycki, 90+3 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Kawula, Kulejewski – Kwaśniewski, Mokrzycki, Wyroba (82 Siwek), Foszmańczyk (77 Neugebauer), Kowalski (77 Lechowicz) – Biskup (82 Mamis), Janoszka (69 Guzdek); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Grzywaczewski, Kozłenko.

Foto-Higiena: Bodys – Telatyński (70 Jaroszyński), Wdowiak, Tylki (56 Ujas), Olikiewicz (65 Bąk), Hawryło, Stachowski, Nahrebecki, Piórecki, Pytel, Przybylski; trener: Marcin Koszerny.
Rezerwowi: Seweryn, Radkewycz, Skórnica, Baj.

Choć mecz odbył się bez udziału publiczności, to pod stadionem i tak zjawiła się grupa osób, które zdecydowały się wspierać Niebieskich.

Czasy nieciekawe, ale zawsze jesteście z nami – czy przed TV, czy pod stadionem. DZIĘKUJEMY! ?

Opublikowany przez Ruch Chorzów Niedziela, 14 marca 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości