Nie możemy stracić tego roku. Policja rozpoczyna zdalną profilaktykę

Nie możemy stracić tego roku. Policja rozpoczyna zdalną profilaktykę

Komenda Miejska Policji w Chorzowie zaczęła zdalnie prowadzić działania profilaktyczne wśród młodzieży. Wczoraj policjant z miejscowej komendy spotkał się online z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Profilaktyka jest bardzo szerokim zagadnieniem i dotyczy wielu tematów takich jak m.in.: handel ludźmi, uzależnienia, demoralizacja, cyberprzestępczość i wyłudzenia. Działania z zakresu profilaktyki kierowane są do różnych grup odbiorców niezależnie od ich wieków i zaczynają się już w przedszkolu od profilaktyki drogowej. Dzieci uczą się bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem warunków pogodowych związanych z porami roku. W szkole zdobyta wcześniej wiedza jest utrwalana i pogłębiana. Z czasem dochodzą nowe elementy takie jak przeciwdziałanie hejtowi, przemocy, a w starszych klasach wchodzi profilaktyka uzależnień.

– Do końca obostrzeń będziemy prowadzić profilaktykę online. Każda szkoła ma swoją potrzeby i problemy. Tam gdzie jest akcja, jest reakcja i wkraczamy – opowiada Iwona Dubaj, sierżant sztabowy Komendy Miejskiej w Chorzowie.

Dzięki nawiązaniu kontaktu i współpracy ze szkołami, policjant z chorzowskiej drogówki miał wczoraj okazję, aby połączyć się za pośrednictwem platformy internetowej z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10. Prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa, głównie w ruchu drogowym. Istotną kwestią było także uświadomienie wszystkim jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego. Policjant odpowiadał także na pytania dotyczące warunków jakie trzeba spełnić aby zdobyć kartę rowerową.

– Problemy nie zniknęły, są trochę ukryte, ale wrócą, a my będziemy zaczynać od zera, bo zachwiana została ciągłość naszych działań. Stąd pomysł, żeby wejść do sieci – nie możemy stracić tego roku – tłumaczy Iwona Dubaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa