Reklama:


Ruch ma nowego partnera

Ruch ma nowego partnera

Powiększyło się grono klubów partnerskich Ruchu – przy Cichej zawarto umowę z LKS Wisła Wielka. Współpraca będzie się skupiać wokół szkolenia młodzieży i wymiany doświadczeń między trenerami obu klubów.

LKS Wisła Wielka został założony w 1950 roku. Choć skupia się głównie na szkoleniu młodzieży, to ma również drużynę seniorską, która występuje w Lidze Okręgowej (Bielsko-Biała/Tychy).

– Cały czas skupiamy się na rozwoju dzieci i młodzieży. Trenują u nas dzieci już od trzeciego roku życia. Łącznie mamy 11 grup treningowych, większość uczestniczy w rozgrywkach ligowych, czy turniejach. Łącznie w tej naszej małej miejscowości szkolimy 125 dzieci. Staramy się rozwijać je pod kątem umiejętności indywidualnych. Nie mamy wielkiego parcia na wyniki w rozgrywkach. Nie prowadzimy selekcji, mogą u nas trenować wszyscy chętni, przy czym staramy się naszą pracę szkoleniową wykonywać na jak najlepszym poziomie. Prócz regularnych zajęć nawiązaliśmy także współpracę ze szkółką bramkarską, planujemy treningi indywidualne z jednym z naszych trenerów, który jest licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skills – mówi Łukasz Pietryja, prezes LKS Wisła Wielka.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy kolejnego partnera. Jak w każdym innym przypadku, jestem przekonany, że korzyści będą obopólne. Będziemy współpracować na polu systemu szkolenia, trenerów LKS-u zapraszamy na staże i warsztaty. Liczymy, że wyróżniający się zawodnicy z Wisły Wielkiej trafią w przyszłości na Cichą. Podpisanie tej umowy to kolejny krok dla rozwoju Akademii Piłkarskiej Ruchu i UKS-u oraz element większego, rozwijającego się programu klubów partnerskich – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

– Współpraca z Ruchem to dla nas fantastyczna sprawa. Z jednej strony wpisuje się ona bardzo mocno w klimat kibicowski naszego rejonu. Tutaj Ruch zawsze miał wielu fanów, prężnie działających. Nasza uzdolniona młodzież, w momencie, gdy trzeba będzie wykonać krok na przód, będzie mieć szansę na dalszy rozwój dzięki tej umowie partnerskiej. Nasi zawodnicy będą monitorowani przez Ruch i po cichu liczymy, że w przyszłości nasi wychowankowie zagrają w barwach „Niebieskich”. Poza tym bardzo się cieszymy na współpracę pod kątem szkoleniowym – wspólna analiza programów, staże trenerskie, szkolenia. To też dla nas świetna sprawa. Sam Ruch, jako bardzo rozpoznawalna marka, z pewnością będzie też magnesem, który może do nas przyciągać dzieci i młodzież – wskazuje Łukasz Pietryja.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości