Reklama:


Młody mistrz skoczył po złoto

Młody mistrz skoczył po złoto
Mimo młodego wieku Kacper realizuje swoją pasję i osiąga sukcesy.Fot.: Andrzej Ciupek

Ma 8 lat i bardzo lubi sport, szczególnie taki, gdzie można poskakać – jeździ na snowboardzie, rolkach i bmx. Od 2 lat trenuje jazdę na snowboardzie w Akademii Sportu Freestyle Park w Chorzowie, a w tym sezonie zdobył już 5 medali. Przed Państwem Kacper Ciupek – Mistrz Polski slopstyle U9.

Końcówka lutego była bardzo intensywnym czasem dla młodego zawodnika Akademii Sportu Freestyle Park. Od czwartku 18 lutego do niedzieli 21 przebywał w Krynicy Zdroju, gdzie odbywały się zawody Młodzieżowego Pucharu Polski, na których startował w kategorii chłopców z rocznika 2012 i młodszych. Impreza dla chorzowianina była bardzo udana – wywalczył tam aż 5 medali. Złoto zdobyte w slopstyle i 2 brązy w big air ostatecznie złożyły się również na srebro w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski.

Tydzień później w Czarnym Groniu odbyły się snowboardowe Mistrzostwa Polski. To kolejny, równie udany, start Kacpra, którym potwierdził dobrą formę i zdobył tytuł Mistrza Polski slopstyle w kategorii u9.

– W trakcie jednego z rodzinnych wyjazdów w góry Kacper powiedział, że nie podobają mu się narty i chce spróbować jazdy na snowboardzie. Tak mu się spodobało, że od 6 roku życia zaczął 2 razy w tygodniu trenować na Freestyle Parku. Złapał bakcyla i sprawia mu to bardzo dużą radość – opowiada Ilona Ciupek, mama Kacpra.

Czym jest slopstyle? To rodzaj wolnego zjazdu, na snowboardzie lub nartach, w trakcie którego trzeba pokonać 2 przeszkody: rurę lub pudło. Na trasie ustawione są również 2 skocznie, na których wykonuje się ewolucje akrobatyczne.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości