Reklama:


Młodzieżowy Dom Kultury pomaga wolontariuszce. Nietypowe wydarzenie

Młodzieżowy Dom Kultury pomaga wolontariuszce. Nietypowe wydarzenie

Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie zaprasza na nietypowe wydarzenie “Przed Świętami Inaczej” na rzecz Mai Sopolskiej, wychowanki MDK, wolontariuszki, która potrzebuje wsparcia i realnej pomocy.

Maja, jak podkreślają jej koledzy i koleżanki, jest osobą otwartą na swoich rówieśników, a także młodszych, czego wyrazem jest jej praca wolontariacka w MDKu. Zawsze jest pogodna i wesoła, a każdy z jej przyjaciół wie, że nawet w najgorszych chwilach wesprze go ciepłym słowem i wyciągnie pomocną dłoń. Lubi narty oraz jazdę konną. Bardzo lubi czytać, ale ceni też szeroko rozumianą sztukę, o której potrafi wiele powiedzieć – napisali organizatorzy wydarzenia.

Maja jest od stycznia podopieczną Fundacji “Iskierka”. Młodzieżowy Dom Kultury planuje wesprzeć Maję, dlatego w sobotę 20 marca zaprasza na “Przed Świętami Inaczej” – sobotni spacerek do MDKu.

Na dziedzińcu MDK (z tyłu głównego budynku) będzie możliwość dorzucenia się do puszek Fundacji Iskierka i odebrania w zamian za datek palmy wielkanocnej, zapakowanych ciast i innych słodkości domowej roboty (przygotowanych m.in. przez nauczycieli), ręcznie robionych ozdób, wykonanych przez plastyków lub pakietu dla dzieci służącego do wykonania drobnych ozdób świątecznych w domu.

Dla wspólnego bezpieczeństwa spotkanie organizujemy na dworze, pracownicy i wolontariusze będą oczywiście w maseczkach i rękawiczkach. Skwer MDK będzie można odwiedzić w sobotę od 10:00 do 16:00 – zachowując wszystkie zasady reżimu sanitarnego.

Tradycyjnie będzie możliwość zbierania pieczątek (jedna pieczątka za każde 5 zł, które trafi do puszki) i wzięcia udziału w losowaniu specjalnych upominków (będziemy o nich opowiadać podczas niedzielnego wydarzenia online).

Pieczątki zbierane będą na specjalnie przygotowanych motylach, które powstały z dwóch złożonych serc. Na motylkach z pieczątkami będzie można zapisać imię darczyńcy i numer telefonu, a opisane i opieczętowane motyle będą mogły sfruwać do pudełka w holu MDK-u od 20 do 30 marca.

W niedzielę 21 marca o godzinie 16:00 na FB MDK (również na FB Chorzowianina) odbędzie się bezpośrednia transmisja z wydarzenia “Przed Świętami Inaczej” – MDK online, odbywającego się na sali widowiskowej – bez publiczności. Organizatorzy opowiedzą o Mai, o idei zbiórki, o możliwościach dorzucenia się do składek w ciągu całego tygodnia.

Będzie to również czas wyjaśnienia, jakie wspaniałe prezenty mogą zostać wylosowane wśród darczyńców i idealna pora na kilka artystycznych niespodzianek – prezentacji w wykonaniu pracowników, wolontariuszy i znakomitych byłych wychowanków. Niektóre będą zapewne zabawne, ponieważ zostały stworzone z dużym dystansem – do siebie!

„Spodziewamy się m.in. wybitnego tenora – Andrzeja Lamperta na łączach, będzie też “Wiosna na cztery smyczki” w wykonaniu kwartetu “Violano” – na żywo, bardzo wiosenny chór w izolacji oraz rozmowy, tańce, zdjęcia, wspomnienia i … radość.” – napisano w opisie wydarzenia.

– Mamy nadzieję, na aktywny udział wychowanków, rodziców, sympatyków naszej placówki, na komentarze, telefony… i jak najwięcej zebranych pieczątek na naszych motylkach. Prosimy o zachęcanie również innych – mówi Małgorzata Grabiańska-Kosior, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości