Reklama:


Zagadki i skarby ukryte w mieście. Popularna rozrywka dotarła do Chorzowa

Zagadki i skarby ukryte w mieście. Popularna rozrywka dotarła do Chorzowa

Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrytek z niespodziankami uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Od soboty, ta popularna na całym świecie zabawa, będzie dostępna również w Chorzowie.

– Kto z Was lubi bawić się w detektywa? A co powiedzielibyście na połączenie wiosennego spaceru z poszukiwaniami ukrytych skrytek? Już w sobotę startujemy z geocachingiem – zapowiada Urząd Miasta

Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych.

Nadrzędną ideą zabawy jest zachęcenie jej uczestników do odwiedzenia, w wyniku poszukiwań, miejsc w których ukryte są skrytki. Niektóre miejsca wybrane przez chowających są trudno dostępne, mało znane, rzadko odwiedzane, a przy tym atrakcyjne i jako takie uznane za godne prezentacji innym uczestnikom gry. Znalazca w nagrodę zabiera jeden z ukrytych w pojemniku upominków, zostawia nowy nie mniej atrakcyjny oraz wpisuje swój identyfikator i datę do dziennika odwiedzin skrytki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości