Reklama:


Kolejny klub zdecydował się na współpracę z Ruchem

Kolejny klub zdecydował się na współpracę z Ruchem

Niebiescy nie zwalniają tempa nie tylko na ligowych boiskach, ale również w działaniach organizacyjnych. W miniony piątek przy Cichej podpisano umowę dotyczącą współpracy z Orłem Nakło Śląskie.

Orzeł Nakło Śląsk to kolejny klub po Andaluzji Brzozowice Kamień, Orkanie Dąbrówka Wielka, LKS Wisła Wielka, Śląsku Świętochłowice i Naprzodzie Lipiny, który zdecydował się w ostatnim czasie na ścisłą współpracę z Ruchem. Podobnie jak w przypadku pozostałych umów, działania obu klubów będą skupiać się wokół pracy z młodzieżą i na wymianie doświadczeń szkoleniowych.

– Umowa z Orłem Nakło jest dla nas bardzo istotna. To nie tylko obopólne korzyści sportowe płynące z tej współpracy, ale także okazja do pogłębienia relacji z mieszkańcami Nakła Śląskiego, które jest mocno związane z Ruchem i na wskroś „Niebieskie”. Dlatego też prócz tradycyjnej współpracy na polu szkoleniowym, wymiany zawodników czy warsztatów, chcielibyśmy organizować w Nakle eventy, turnieje i pikniki, które integrowałyby lokalną społeczność, nie tylko tę kibicowską. Pomysłów jest dużo, ale na konkretne działania musi nam pozwolić sytuacja epidemiologiczna – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

– Jesteśmy dumni z podpisania umowy o współpracy z Ruchem Chorzów – 14-krotnym mistrzem Polski. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i przyniesie wiele wymiernych efektów i radości przede wszystkim kibicom chorzowskiego Ruchu, jak i nakielskiego Orła. Ale przede wszystkim mamy nadzieję, że skorzysta na tym nasza młodzież, która zyskuje większe możliwości rozwoju, na wyższym poziomie. Wierzę, że niebawem w barwach „Niebieskich” zadebiutuje wychowanek Orła – mówi Michał Gołąbek, prezes Orła Nakło Śląskie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości