Trudna przeprawa w Gorzowie. Ruch wywalczył 3 punkty w doliczonym czasie gry

Trudna przeprawa w Gorzowie. Ruch wywalczył 3 punkty w doliczonym czasie gry

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu rundy rewanżowej Ruch pokonał Wartę Gorzów Wielkopolski 1:2, dzięki dwóm bramkom zdobytym w doliczonym czasie gry. To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Niebieskich, którzy na wiosnę zdobyli już 9 punktów w 3 meczach.

Od początku spotkania to Ruch był stroną dominującą i częściej próbował stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy, jednak akcjom Niebieskich brakowało precyzji. Drużyna Warty skupiła się na obronie dostępu do swojego pola karnego. W 33 minucie, po jednej z nielicznych akcji ofensywnych gorzowian padła bramka. Interweniując przy wrzutce, Bielecki, bramkarz Ruchu zamiast w piłkę trafił w rywala co poskutkowało rzutem karnym, który na bramkę dla gospodarzy zamienił Posmyk. Do końca pierwszej połowy Ruch próbował odrobić straty, jednak przewaga w posiadaniu piłki i stałe fragmenty gry nie przełożyły się na sytuacje bramkowe.

Po przerwie Niebiescy z animuszem próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak zawodnicy Warty dobrze bronili dostępu do własnej bramki. W 84 minucie sytuacja Ruchu skomplikowała się jeszcze bardziej. Kasolik próbował uderzyć przewrotką, jednak zamiast w piłkę trafił w rywala i obejrzał drugą żółtą kartkę. W 91 minucie zawodnik Ruchu został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę wyrównującą zamienił Mokrzycki. Niebiescy nie zadowolili się remisem i do końca grali o pełną pulę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Kawula zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy i trafiła do Biskupa, który będąc w szesnastce skorygował jedynie ustawienie i zdobył gola na wagę 3 punktów.

– Brawa dla chłopaków za to, że grali do końca, że nie graliśmy tylko o remis. Zawsze chcemy wygrywać, dzisiaj też to pokazaliśmy, że gramy do końca i zdobywamy 3 punkty na bardzo ciężkim terenie – komentował Łukasz Bereta, trener Ruchu.

Warta Gorzów Wielkopolski – Ruch Chorzów 1:2 (1:0)

1:0 Paweł Posmyk z rzutu karnego, 33 min.
1:1 Michał Mokrzycki, 90+4 min.
1:2 Michał Biskup, 90+6 min.

Warta: Latek – Nowakowski, Grudziński, Sikorski, Stawikowski, Posmyk (73 Krauz), Siwiński, Szałas, Mikołajczak, Bielawski (85 Poniedziałek), Surożyński; trener: Mariusz Misiura.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Kawula, Kulejewski – Kwaśniewski (68 Lechowicz), Mokrzycki, Wyroba (79 Neugebauer), Foszmańczyk (68 Guzdek), Kowalski (79 Rudek) – Janoszka, Biskup; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Grzywaczewski, Będzieszak, Wójtowicz.

Żółte kartki: Bielawski, Krauz, Nowakowski – Bielecki, Kasolik, Mokrzycki.
Czerwone kartki: Konrad Kasolik za drugą żółtą kartkę, 84 min.; Paweł Krauz za drugą żółtą, 90+3 min.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości