Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

W związku z kolejnymi zakażeniami koronawirusem wykrytymi u pracowników Ratusza, Urząd Miasta podjął kroki, których celem jest minimalizacja ryzyka zakażenia zarówno mieszkańców jak i pracowników.

Dla bezpieczniejszej obsługi oraz aby ograniczyć liczbę osób przebywających jednocześnie w holu głównym Urzędu Miasta otwarte zostają dwa kolejne wejścia: pod arkadami: do obsługi Referatu Komunikacji oraz od ulicy Jagiellońskiej: do obsługi Referatu Ewidencji Ludności.

– Zachęcamy przede wszystkim do załatwiania spraw za pomocą ePUAP, telefonicznie lub mailowo. Jeśli rodzaj sprawy wymaga osobistej wizyty musi być ona poprzedzona rejestracją telefoniczną w konkretnym wydziale – apeluje Urząd Miasta.

Przed wejściem do Ratusza kontrolowana jest temperatura ciała, a mieszkańcy muszą zdezynfekować dłonie. Wejście do budynku możliwe jest tylko w maseczce ochronnej. Warto przyjść ze swoim długopisem, aby ograniczyć dotykanie przedmiotów i powierzchni wspólnych. Nie będzie możliwości używania wpłatomatu znajdującego się w holu przy wejściu głównym do Urzędu. Podatki winny być wnoszone drogą elektroniczną, za pośrednictwem banku lub Poczty Polskiej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa