Reklama:


Trendy w płatnościach bezgotówkowych w pandemii

Trendy w płatnościach bezgotówkowych w pandemii

Płatności należą do nieodzownych elementów naszego życia codziennego. Na co dzień robimy opłaty zarówno za towary, jak i usługi.

Polacy cenią sobie płatności bezgotówkowe

Od kilku lat coraz rzadziej płacimy gotówką, a częściej wybieramy kartę. Choć możliwości jest jeszcze więcej. Pandemia wpłynęła na dynamiczny rozwój płatności bezgotówkowych. Czy w takim razie czas pożegnać się z tradycyjnym pieniądzem? Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Polacy cenią sobie płatności zbliżeniowe. Rozwój rynku płatności bezgotówkowych można obserwować już od kilku lat, ale to pandemia koronawirusa znacznie go przyśpieszyła.

W trosce o swoje zdrowie i bezpieczeństwo zarówno konsumenci, jak i usługodawcy zaczęli korzystać z transakcji bezgotówkowych. Według Związku Banków Polskich, co czwarty obywatel ograniczył korzystanie z tradycyjnego pieniądza w ciągu ostatnich miesięcy. A ponad 50% Polaków uważa, że podczas pandemii wzrosła liczba punktów handlowych i usługowych umożliwiających płacenie kartą.

Takiemu trendowi sprzyja również łatwość  w uzyskaniu terminala. Ich wybór jest ogromny. Wystarczy sprawdzić ofertę PayTel na stronie https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/oferta-terminali/marki-terminali/ingenico. Są one niezwykle funkcjonalne i praktyczne. Ponadto, pozwalają na dokonywanie płatności nie tylko karta, ale również zegarkiem czy telefonem.

Płatność nie tylko kartą

Od czasu pojawienia się koronawirusa, można zaobserwować jeszcze jeden trend, a mianowicie przykładanie telefonu lub zegarka do terminala. To wszystko za sprawą rosnącej popularności urządzeń mobilnych.

Z roku na rok jest coraz więcej dostawców usług, które umożliwiają taką metodę płatności. Urządzenia te, czyli smartfony oraz smartwatche, wyposażone są w funkcję NFC. Wystarczy, że zbliżymy sprzęt do terminalna, aby zapłacić za usługę lub towar. Sam proces płatności jest identyczny jak w przypadku płatności kartą.

To niezwykle wygodne rozwiązanie. Wymaga jedynie zakupu odpowiedniego terminala np. na stronie https://wybierzterminal.pl/, który pozwala na takie transakcje.

Nowoczesne terminale

Dynamiczny rozwój płatności bezgotówkowych wiąże się również z nowymi rozwiązaniami, których celem jest zmniejszenie bariery obsługiwania płatności kartą u małych firm. Nowe modele terminali, które dostępne są na stronie wybierzterminal.pl, wyposażone są w komunikację Wi-Fi.

Wiele z nich jest przenośnych, dzięki czemu można je zabrać np. do klienta. Te rodzaje są chętnie wykorzystywane przez restauracje, które obecnie próbują przetrwać i utrzymują się z zamówień na wynos. Możliwość płacenia bez użycia gotówki zaczyna doceniać coraz więcej osób. Nie ma się co dziwić. Transakcje bezgotówkowe niosą za sobą szereg korzyści.

W dobie pandemii umożliwiły one szybsze dokonywanie płatności, możliwość zachowania dystansu społecznego między klientem a sprzedawcą, a także zmniejszyły ryzyko zarażenia się koronawirusem poprzez wędrujące banknoty i monety. Ponadto, skracaja one czas zakupów. Wszystko wskazuje na to, że trend ten utrzyma się nawet wtedy, gdy walka z pandemią zakończy się sukcesem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości