Zagadka smrodu rozwiązana. CEZ Chorzów zapowiada zmiany

Zagadka smrodu rozwiązana. CEZ Chorzów zapowiada zmiany

Od kilku dni odór z ciężarówek jeżdżących po Chorzowie nie daje się już we znaki mieszkańcom. Urząd Miasta zareagował szybko i podjął interwencje, a wyjaśnienia złożyła elektrociepłownia CEZ.

W ostatnim czasie chorzowianie skarżyli się na nieprzyjemny zapach, który pojawiał się punktowo, cyklicznie, głównie w centrum miasta. Występowanie odoru zbiegało się w czasie z przejazdami samochodów ciężarowych. To dało trop.

– Natychmiastowo zarządziliśmy analizę monitoringu. Wszystkie znaki wskazywały, że odór pochodzi z ciężarówek, które zawożą transport w okolice elektrociepłowni. Skierowaliśmy się do Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z prośbą o kontrolę. Dodatkowo poprosiliśmy CEZ Chorzów o odniesienie się do tej sytuacji – wyjaśnia Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

W nawiązaniu do pism i rozmów Miasta Chorzów, elektrociepłownia poinformowała, że podjęła działania w celu wzmocnienia kontroli nad procesem transportu biomasy do zakładu. Dostawy mają być od teraz dodatkowo uszczelniane, a naczepy każdorazowo oplandekowane. Zmienione mają być trasy dostaw tak, aby ograniczyć ich przejazdy przez Chorzów.

Dodatkowo skrócić ma się też czas oczekiwania na wjazd do zakładu od ulicy Poznańskiej. Samochody wpuszczane są bezpośrednio na teren elektrociepłowni i dopiero tam oczekują na rozładunek lub odbiór.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa