ChCK z dofinansowaniem na edukację kulturalną. W planach cykl warsztatów

ChCK z dofinansowaniem na edukację kulturalną. W planach cykl warsztatów

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał Chorzowskiemu Centrum Kultury dotacje w ramach programu Edukacja Kulturalna 2021. Przy realizacji zadania „Sztuka między mediami” ChCK zorganizuje cykl 40 warsztatów związanych ze sztuką multimediów.

Projekt wpisuje się w strategię rozwoju instytucji, kierowany jest do mieszkańców Chorzowa i okolic, którzy będą mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu szeroko rozumianych multimediów, m.in.: teatru, filmu i literatury.

– Zrealizujemy cykl ok. 40 warsztatów związanych ze sztuką multimediów. Punktem odniesienia będzie intermedialny charakter współczesnej kultury i przekonanie, że sztuka współczesna nie jest przypisana jednemu, konkretnemu medium – zapowiada Chorzowskie Centrum Kultury.

Uczestnicy będą badać różne obszary sztuki w kontekście przenikania do nich nowych technologii. Czy technologia zmienia sens danych utworów? Jakie zmiany może powodować? To jedne z wielu kwestii, nad jakimi pochylą się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Chorzowskie Centrum Kultury.

❗️Najlepsza wiadomość na dziś❗️ Z radością informujemy, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał…

Opublikowany przez Chorzowskie Centrum Kultury Czwartek, 25 marca 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości