Chorzów dostał 3 miliony dotacji na budowę osiedla w Maciejkowicach

Chorzów dostał 3 miliony dotacji na budowę osiedla w Maciejkowicach

Do Urzędu Miasta w Chorzowie trafiły 3 miliony złotych ze Skarbu Państwa. To pieniądze, o które Chorzów wnioskował w ramach przygotowań do projektu SIM Śląsk. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa ma przyczynić się do powstania w Maciejkowicach osiedla na nawet 1200 mieszkań.

O projekcie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej szerzej informowaliśmy tutaj.

– To dopiero pierwszy krok, ale bardzo ważny. Te pieniądze będą naszym wkładem w inwestycje. Pieniądze trafią do spółki, którą tworzymy z innymi śląskimi miastami i Krajowym Zasobem Nieruchomości. Wierzymy, że sprawnie uda się przejść przez wszystkie formalności i etap projektowania, aby jak najszybciej można było rozpocząć budowę – wyjaśnia Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

Spółkę powołają Urząd Miasta w Chorzowie, Krajowy Zasób Nieruchomości, samorządy Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Zabrza. W każdym z tych miast zbudowane zostaną nowe mieszkania. W Chorzowie będą one znajdowały się na działce Skarbu Państwa przy ul. Michałkowickiej tuż obok granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Teren w Maciejkowicach, na którym ma powstać osiedle. fot.: maps.google.com

Pierwszy etap prac przewiduje wybudowanie blisko 300 mieszkań. Prace rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają do 2024 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa