Chorzowianie przejmują stery w biathlonowej reprezentacji Polski

Chorzowianie przejmują stery w biathlonowej reprezentacji Polski
Adam Kołodziejczyk i Agnieszka Cyl.Fot.: biathlon.com.pl

Urodzony w Chorzowie Adam Kołodziejczyk został trenerem reprezentacji Polski w biathlonie, a jego asystentką będzie Agnieszka Cyl, siódma zawodniczka igrzysk olimpijskich w Vancouver, a na co dzień trenerka młodzieży w UKS Biathlon Chorzów.

W latach 2011-2017 Kołodziejczyk był trenerem reprezentacji Polski kobiet. Pod jego wodzą Krystyna Pałka, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak, zdobyły 4 medale Mistrzostw Świata. Był również trenerem reprezentacji Polski mężczyzn (2018-2020). Niespełna miesiąc po rezygnacji ze stanowiska został wybrany dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu. Teraz wraca do pracy szkoleniowej, w której pomagać mu będzie Agnieszka Cyl.

– Zawsze staram się dobierać współpracowników w taki sposób, żebyśmy się wszyscy nawzajem uzupełniali. Agnieszka ma ogromną wiedzę praktyczną, startowała na igrzyskach, jest jedną z naszych najlepszych biathlonistek w historii. Na pewno wniesie dużo dobrego do naszych przygotowań – powiedział trener Kołodziejczyk w komunikacie na stronie Polskiego Związku Biathlonu.

W 2005 roku Agnieszka Cyl zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy juniorów w sztafecie. W 2008 roku na mistrzostwach świata w Östersund wywalczyła razem z koleżankami siódme miejsce w sztafecie. Jest też wielokrotną złotą medalistką mistrzostw Polski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczęła pracę trenerską w UKS Biathlon Chorzów założonym przez jej męża Michała. Podopieczni Agnieszki Cyl wywalczyli kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Tylko w tym sezonie młodzi zawodnicy UKS Biathlon zdobyli 8 medali na Mistrzostwach Polski Juniorów i 10 razy stawali na podium Mistrzostw Polski Młodzików.

– Agnieszka Cyl wraz z mężem wykonują świetną pracę u podstaw. Stworzyli klub, który z dużą przewagą wygrywa klasyfikacje medalowe w młodszych kategoriach wiekowych. Jej dołączenie do sztabu pierwszej reprezentacji to kolejny, naturalny ruch. Uważam, że wspólnie z trenerem Adamem stworzą ciekawy duet – skomentował na łamach biathlon.com.pl prezes PZBiath, prof. Zbigniew Waśkiewicz.

Nasza Trenerka Agnieszka Cyl dołączy do sztabu szkoleniowego seniorskiej reprezentacji Polski w biathlonie!!! Gratulujemy i życzymy samych trenerskich sukcesów #ZSMS_Chorzów #UMChorzów #ChorzówWprawiaWRuch

Opublikowany przez UKS Biathlon Chorzów Piątek, 26 marca 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa