Reklama:


Ruch nawiązał współpracę z Fortuną Wyry

Ruch nawiązał współpracę z Fortuną Wyry

Niebiescy kontynuują działania mające na celu poszerzyć współpracę szkoleniową z klubami z regionów. Do grona klubów partnerskich Ruchu dołączyła Fortuna Wyry.

Stowarzyszenie Klubu Sportowego Fortuna Wyry to drużyna założona w 1930 roku. Choć skupia się głównie na szkoleniu młodzieży, to klub ma również drużynę seniorów, która obecnie występuje w Future Sport Klasa B (grupa Tychy), gdzie zajmuje 4 miejsce w tabeli.

– W Ruchu dzieje się dużo dobrego, czego efekty widać zarówno w sferze sportowej, jak i organizacyjnej. System szkolenia Ruchu zawsze stał na wysokim poziomie, a ostatnie powołanie do reprezentacji Polski wychowanka „Niebieskich”, Michała Helika, tylko to potwierdza. Liczymy, że właśnie przy współpracy naszych akademii nasi trenerzy będą mieli szansę zaczerpnąć pozytywnych i profesjonalnych wzorców, co przełoży się na podwyższenie poziomu szkolenia naszych wychowanków oraz podniesienie zarówno rangi, jak i pozycji Fortuny w naszym regionie – mówi Jarosław Góralczyk, prezes Fortuny Wyry.

Fortuna Wyry to kolejny klub po Andaluzji Brzozowice Kamień, Orkanie Dąbrówka Wielka, LKS Wisła Wielka, Śląsku Świętochłowice, Naprzodzie Lipiny i Orle Nakło Śląskie, który zdecydował się w ostatnim czasie na ścisłą współpracę z Ruchem.

– Fortuna to kolejny z klubów, który uwierzył w nasz projekt. Fajni, ambitni ludzie, z nieco innym spojrzeniem na piłkę. Możemy się od siebie wiele nauczyć. Z tej współpracy cieszę się tym bardziej, że Wyry to Niebieski punkt na mapie i wokół naszego partnerstwa będziemy mogli wspólnie z kibicami organizować tam wiele ciekawych eventów – podkreśla Marcin Stokłosa, przy Cichej odpowiedzialny za budowę siatki klubów partnerskich oraz rozwój Akademii Piłkarskiej.

Podobnie jak w przypadku innych drużyn, z którymi Niebiescy nawiązali współpracę, SKS Fortuna Wyry to klub, którego kibice sympatyzują również z Ruchem. W latach 2011-2014 w Fortunie Wyry występował były zawodnik Niebieskich, Sławomir Paluch.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości