Orzeł Psary-Babienica klubem partnerskim Ruchu

Orzeł Psary-Babienica klubem partnerskim Ruchu

Niebiescy rozpoczęli współpracę z kolejną drużyną w regionie. Do grona klubów partnerskich Ruchu dołączył Orzeł Psary-Babienica.

Zawarta umowa podobnie jak w przypadku poprzednich zakłada współpracę m.in. w obszarze podnoszenia kwalifikacji kadry szkoleniowej, działalności skautingowej, wymiany zawodników czy też organizacji wspólnych akcji, turniejów i meczów sparingowych.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, a także czujemy się mocno wyróżnieni, iż staliśmy się jednym z partnerów, tak uznanej na piłkarskiej mapie Polski marki jaką jest Ruch Chorzów. Liczymy, że podjęcie tej współpracy pozwoli nam na dalszy rozwój sportowy, a przede wszystkim liczymy, iż skorzysta na tym nasza młodzież, dla której otwierają się możliwości, aby zaistnieć w „wielkiej” piłce. Gorąco wierzę w to, że w niedalekiej przyszłości któryś z wychowanków Orła podpisze zawodowy kontrakt i z powodzeniem będzie mógł reprezentować barwy „Niebieskich” – mówi Adam Młynek, trener pierwszego zespołu Orła Psary-Babienica.

– Każdy klub partnerski poszerza nasze pole działania, a współpraca z Orłem w szczególności, bowiem to klub oddalony od Chorzowa o ponad 50 km. Słowa uznania należą się Panu Adamowi, którego determinacja doprowadziła do rozpoczęcia tej współpracy. Widzimy w niej duży potencjał, nie tylko sportowy. W Psarach rozbudowuje się infrastruktura sportowa, co przy naszym wsparciu z pewnością będzie miało wpływ na zainteresowanie piłką dzieci i młodzieży. Najlepsi mogą liczyć na szansę w Ruchu, ale nie każdy zostanie profesjonalnym zawodnikiem, natomiast zawsze może być naszym sympatykiem. Na tym polu również dostrzegamy wiele możliwości – mówi Marcin Stokłosa, odpowiedzialny za budowę siatki klubów partnerskich oraz rozwój Akademii Piłkarskiej Ruchu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości