Stworzyły niezwykłą mapę. Studentki z Chorzowa walczą z elektroodpadami

Stworzyły niezwykłą mapę. Studentki z Chorzowa walczą z elektroodpadami
Autorki projektu Find a place for e-waste.Fot.: WSB Chorzów

Studentki Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, Kasia Brych i Weronika Cacko, w ramach programu Zwolnieni z Teorii stworzyły ciekawy projekt ekologiczny. Swoim działaniem poszerzają świadomość dotyczącą elektroodpadów oraz ułatwiają ich segregację.

Na początek studentki założyły facebookową stronę Find a place for e-waste, gdzie publikują informacje związane z tematyką elektroodpadów.

Opublikowany przez Find a place for e-waste Czwartek, 1 kwietnia 2021

Pod koniec marca pojawił się tam link do interaktywnej mapy województwa, na której znajdują się miejsca przeznaczone do oddawania elektroniki.

– Na mapie zielonym znakiem oznaczamy Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów, a czerwoną ikoną kontenery i kosze stojące na ulicach i w sklepach – tłumaczą autorki projektu.

Jak na razie na terenie Chorzowa znalazło się 14 takich miejsc – 1 zielony PSZOK i 13 czerwonych kontenerów.

Jeżeli w waszej okolicy znajdują się takie miejsca, a widzicie że nie ma ich oznaczonych na mapie, dawajcie znać – zachęcają autorki.

– Jeżeli chcecie się dowiedzieć co to są elektrośmieci, jak szkodliwe są dla środowiska i przede wszystkim dowiedzieć się gdzie można je wyrzucić to trafiliście w dobre miejsce – piszą autorki na stronie Find a place for e-waste.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa